Jak napisać opowiadanie o sobie w 2017 roku

Czasami najprostsze szkolne zadania powodują trudności, a nawet rodzice zapisują się w poradach swoich dzieci. Temat pisma, brzmiące jak „Opowieść o sobie”, jest w stanie wprowadzić w zakłopotanie uczniów w każdym wieku.

Jak napisać opowiadanie o sobie

Trzeba

  • – terminarz;
  • – uchwyt.

Instrukcja

1
Zaplanuj strukturę pracy. Przed przystąpieniem do pisania opowiadania, określ elementy, które chcesz w niego włączyć. Podziel pracę na trzy standardowe części: wstęp, głównej i końcowej. Pod każdym z tych tytułów wprowadzić kilka tez, które opisują ich przyszłość spis treści.
2
Wstęp zwykle zawiera informacje o rodzinie, rodzicach, braciach i siostrach. Jeśli jakieś członkowie rodziny są ci szczególnie bliskie, można określić je i dać krótką charakterystykę (na przykład, powiedzieć, że twoja siostra jest miła i ma psa). Napisz o swoim mieście i o dziecięcych latach.
3
Główną część stanowi główną ideę opowiadania. W nim trzeba pokazać, opisać swój charakter i wydobyć osobowość. Dla młodszych uczniów wystarczy wymienić swoje zalety i wady, chłopaki starsze muszą umieć opisać siebie pośrednio, nie mówiąc prosto. Spróbuj opisać sytuacje, w których przejawia się ta lub inna cecha charakteru (na przykład, twoja pomoc ojca lub matki – opieka, spacery z psem – odpowiedzialność).
4
Na zakończenie podsumuj wszystko co jest napisane. Zwykle w szkolnych pismach, że wygląda jak ocena samego siebie. Napisz, co możesz, na przykład, dobry i troskliwy, ale czasami brakuje odpowiedzialności i odwagi. Spróbuj zrobić swoją opowieść logicznie zakończony.
5
Przeczytajcie wynikowy historia, porównaj go ze swoim planem, dostępność wszystkich elementów. Oceń utwór jest jasne, czy wyraża główną myśl, czy nie ma rozbieżności w tekście.
Należy zwrócić uwagę
Zawsze należy traktować z instrukcjami nauczyciela. Być może, da jasny plan i poprosi, aby wyrazić pewne myśli.

Porada
Uczniowie starszych w pismach takiej tematyce powinny kłaść nacisk na swoje hobby, dzieci mogą więcej pisać o rodzinie.

logo
Article Categories:
Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *