Jak napisać scenariusz spotkania nowożeńców

Zdecydujesz się samodzielnie przygotować ślubny scenariusz. Najbardziej przełomowy moment ceremonii ślubnej – spotkanie nowożeńców rodzicami i gośćmi. Od tego, jak to będzie zorganizowane, zależy całe dalsze życie rodzinne nowej pary. W każdym razie, jest to bardzo chce mi się wierzyć.

Jak napisać scenariusz spotkania nowożeńców

Instrukcja

1
Zacznij pisać scenariusz na długo przed ślubem. Z góry ostrzegam wszystkich krewnych i przyjaciół, zaproszonych na nią o tym, jakie role będą przydzielane. Dowiedz się, czy będą przygotowywać teksty gratulacje młodej parze samodzielnie lub zaufają ci.
2
Zastanów się, jaki będzie czas trzymania tej części skryptu. Z jednej strony, wszyscy najbliżsi krewni muszą koniecznie wypowiedzieć się i błogosławić młodych, z drugiej – nie warto томить pozostałych gości, oczekujących świątecznego stołu. Najlepiej, jeśli spotkanie będzie trwało nie więcej niż 5-10 min..
3
Zdecyduj, czy chcesz zorganizować spotkanie w URZĘDZIE stanu cywilnego lub ograniczyć błogosławieństwem i życzeniami u drzwi kawiarni lub w domu. Jeśli planujesz upamiętniać nowożeńców na dwie tury: po malarstwa i przed posiłkiem, przydzielić role tak, aby życzenia się nie powtarzały. Zastanów się, czy warto przeprowadzić obrzęd posypywania młodych cukierni, ryżem, monet, płatkami róż i pr.
4
Nie zapominaj, że, zgodnie z prawosławną tradycją, pana młodego i pannę młodą przy wejściu do domu, muszą spotykać rodzice: ojciec błogosławi młodych z ikoną w rękach, matka stawia ich chlebem i solą i mówi słowa pozdrowienia. Zdecyduj, czy będziesz spędzać humorystyczne konkursy z караваем. A oto na muzułmańskim weselu główną rolę na początku uroczystości przeznacza się narzeczonej, którą najpierw karmione miodem i masłem na miękkiej poduszce, po czym ona powinna pójść do najbliższej studni i przynieść dwa wiadra wody. Każdy gość będzie musiał przyjść i wypić kubek wody, a po drugie wiadro – umieścić kilka monet. Omówić wszystkie szczegóły taka ślubu ze starszymi krewnymi pana młodego.
5
Zrób, jeśli jest to konieczne, teksty pozdrowień (w wierszach i prozie) i rozdać je rodzinie i gościom. Nie korzystaj z gotowych szablonów. Najbardziej proste wiersze, napisane od duszy, zostaną podjęte znacznie cieplej, niż standardowe wzorce, które są znane wielu, i już nie są traktowane poważnie. Napisz i величальную pieśń na cześć nowożeńców, gdzie chodzi by chodziło właśnie o nich i ich przyszłego życia rodzinnego. Величальная śpiewa się zaraz po tym, jak młodych błogosławi ojciec, pogratulować matka i najbliżsi krewni, i wszystkie kierowane do stołu.
logo
Article Categories:
Wesela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *