Jak naliczyć wynagrodzenie księgowych

Jednym z obowiązków księgowego jest naliczenie i wypłata wynagrodzenia. Pomimo powszedniość i wszechobecność tej procedury, wiele borykają się z trudnościami związanymi z procedurą wydawania wynagrodzenia. W związku z tym, zaleca się zapoznanie się z kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ i obok aktów normatywnych.

Jak naliczyć wynagrodzenie księgowych

Instrukcja

1
Poznaj wymagania prawa pracy do porządku płac. Tak w artykuł 136 kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ wynika, że pracodawca ma obowiązek wydawania pracownikom wynagrodzenia nie rzadziej, niż każdego miesiąca. W przypadku naruszenia tego wymogu na kierownika zakładu nałożona kara administracyjna. W związku z tym na początku miesiąca wypłaca się zaliczkę w należnej płacy, a już w końcu resztę z wyliczeniem potrąceń w budżet.
2
Określ rozmiar płac, który regulowany jest pełnoetatowym harmonogramem przedsiębiorstwa, umowy o pracę z pracownikiem lub postanowieniem o wynagrodzeniu. Ostatni dokument może zostać oficjalnie przyjęty w firmie do opisu kolejności naliczania wynagrodzenia z podaniem kategorii pracowników, kryteria oceny pracy i stawek taryfowych. Oblicz wielkość wpływów wynagrodzenia pracownika, w skład której wchodzą PIT i składki na ubezpieczenie społeczne i ubezpieczenie emerytalne.
3
Wypełnij ujednolicony formularz rozliczenia wiedomosti №T-51, w której podaje się kwoty należnego wynagrodzenia. Stwórz konto kartkę w dowolnej formie, która została przyjęta w swoim przedsiębiorstwie. Jest on przeznaczony do powiadomienia pracownika o przysługujących mu kwotach za odpowiedni okres. Przy tym wypełnić należy tylko do końca miesiąca przy wypłacie drugiej części wynagrodzenia z podaniem łącznej kwoty do zapłaty i opłat.
4
Spłacisz wynagrodzenia pracownika w terminie przez eksploatacyjny kasy zlecenie lub przelewem na dziale karty bankowej. Jeżeli wypłata nastąpiła z opóźnieniem, to obowiązkowo należy naliczyć wynagrodzenie zgodnie z przepisami art. 236 kodeksu Pracy federacji ROSYJSKIEJ. Pamiętaj, że ta kara jest wypłacana w każdym przypadku, niezależnie od przyczyn opóźnienia płac.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.