Jak naładować tonerem HP strzykawką

Przy wielokrotnym użyciu drukarki atramentowej w nabojach prędzej czy później kończy się atrament. Jednak nie zawsze istnieje możliwość za każdym razem wymieniać zużyte wkłady na nowe. Dlatego pożądane jest, aby nauczyć się перезаправлять je samodzielnie.

Jak naładować tonerem HP strzykawką

Trzeba

  • – kaseta;
  • – tusz;
  • – strzykawka 20 kostek;
  • – 2 igły – ostre i tępe;
  • – nóż;
  • – stary ręcznik lub serwetka.

Instrukcja

1
Najpierw wyjmij wymagający uzupełniania kasetę z drukarki i umieść go na ściereczkę lub ręcznik. Po tym, jak w dolnej części kasety znajdź szew, który заклеен ochronną naklejką. Weź nóż i ostrożnie pokroić naklejkę na tego szwu, aby otworzyć dostęp do заправочному otworu.
2
Teraz należy usunąć specjalny gumowy koralik, chroniący kasetę z osuszki i wycieku atramentu, a także przed dostaniem się do środka zanieczyszczeń. Weź nóż lub igłę i delikatnie wyciągając kulę, umieścić go na serwetkę. Należy uważać, aby się nie zgubił.
3
Umieść kasetę poziomo. Załóż tępy igłę na strzykawkę i wpisz 20 ml wymaganych do napełniania atramentu. Włóż strzykawkę w otwór kasety na głębokość około 1 cm i delikatnie naciskając na tłok, wprowadź atramentu w pojemniku. Gdy pojawi się atramentu w заправочном otworze, nasiona około 1 ml z powrotem do strzykawki, tak jak tam będzie pianka.
4
Po zakończeniu tankowania delikatnie włożyć nakręcony wcześniej, gumowa piłka. Następnie sprawdź, nie wyłaniają się czy z kasety z tuszem, obracając go заправочным otworem w dół nad ręcznikiem lub szmatką.
5
Następnie należy usunąć powietrze ze zbiornika worka. Aby to zrobić, umieść kasetę tak, aby jej wylot znajdował się na górze. Następnie założyć na strzykawkę ostrą igłę i opuść ją na koniec w otwór pionowo, na głębokość 1 cm. Wsuń igłę na gumową wkładkę pompy i wyjąć powietrze do strzykawki. Wyjąć igłę, opuść poduszkę i zamykając okładce kasety, należy ustawić go z powrotem do drukarki.
Należy zwrócić uwagę
Wiele wkłady wyposażone są w specjalne chipy, które liczą zużycie atramentu. Po перезаправки kaseta nie będzie postrzegany tym chipem jak nowy, więc drukarka pokaże, że jest pusty.

Porada
Jeśli napełniania kasety odbyła się już nie raz, sprawdź stan gumowej kuli. On może stracić elastyczność i już nie będzie w stanie wykonywać swoją funkcję ochronną, tak samo skutecznie, jak wcześniej.

logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.