Jak nakładać поталь

W ostatnim czasie coraz częściej поталь zajmuje centralne miejsce w dekoracji wnętrz. Symuluje złoty liść, ale przy tym nie zawiera w swoim składzie metali szlachetnych. To pozwala udekorować pomieszczenie, elementy wystroju wnętrz i mebli, wyraźnie oszczędzając.

Jak nakładać поталь

Trzeba

  • – papier ścierny;
  • – złota imitacja jasnego (Поталь) lub rolki поталь;
  • – wodno-akrylowy мордан IDEA ORO;
  • – bitum IDEA ORO;
  • – pędzle;
  • – nożyczki;
  • – cienka taśma maskująca;
  • – wykończenia lakier akrylowy.

Instrukcja

1
Przygotowanie powierzchni drewnianych produktów do nakładania potali. Dla tego traktować ją drobnoziarnistym papierem ściernym, usuwając zadziory. Jeśli na drewnie znajdują się otwory lub rowki, wypełnij je specjalna szpachla do drewna.
2
Po szlifowaniu należy przejść do gruntowania podłoża. Użyj do tego czegoś do surowego drewna. Wybierz rozwiązanie ciemno-brązowy kolor. Грунтуйте szerokiej płaskiej szczotki w dwie warstwy, pozwalając wyschnąć każdego z nich.
3
Upewniając się, że warstwa podkładowa w końcu suszy, przystąpić do nakładania kleju składu. Weź do tego klej-мордан. Ten substancja, wykonane na bazie wody, szybko schnie, dzięki czemu może być aplikowany na niego поталь w przeciągu 15 minut. Nanieść klej równomiernie za pomocą płaskiego pędzla. Nadmiar мордана usuwać лоскутом tkaniny bawełnianej.
4
Dekorowanie drewnianą podstawę paskami złota, uważaj, aby były one proste. Dla osiągnięcia takiego rezultatu naklej na obszary nie nadające się do złocenia, maskującej.
5
Delikatnie za pomocą nożyczek wytnij поталь wąskimi taśmami, dołączonym do calca. Umieść je zadrukowaną stroną do drewnianej powierzchni, docisnąć i przez kreślarskiej пригладьте palcami.
6
Po przeniesieniu potali na podstawę, delikatnie oddzielić kreślarskiej. Te części potali, które nie do przymocowania, machnij, wykonując pędzlem powierzchowne lekkie ruchy.
7
Po tym jak pozłacane zajęła na pow. dekoracyjnej powierzchni swoje miejsca, trzeba zagłuszyć jasność metalu. Aby to zrobić, użyj techniki starzenia się. Z profesjonalnej serii złotniczych weź bitum płynny, załóż rękawice i gąbki nałożyć preparat na позолоченную powierzchni. Należy przy tym różne ruchy produktu.
8
Nałóż gotową pracę warstwą uniwersalnego lakieru akrylowego, pozostawić do wyschnięcia, a następnie nałożyć drugą warstwę.
logo
Kategoria:
Projekt

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.