Jak nauczyć się robić animacje

Piękne migające i zmieniające się zdjęcia – narzędzie do projektowania stron internetowych, za pomocą którego rzeczywiście stworzyć ciekawe i niezwykłe efekty. Dzięki temu można przyciągnąć na zasób nowych użytkowników.

Jak nauczyć się robić animacje

Trzeba

  • – obraz;
  • – Adobe Photoshop.

Instrukcja

1
Nauczyć się tworzyć animowane gify można w ciągu kilku minut, do tego potrzebny jest program Adobe Photoshop i, w rzeczywistości, plik graficzny, który będzie służyć jako podstawa. Jeśli nie ma edytora, należy go pobrać i zainstalować.
2
Kliknij na obrazek prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie „Otwórz za pomocą”, a następnie kliknij ikonę programu. Jeśli wymiary obrazu nie odpowiadają wymaganym, to zmień w zakładce „Obraz” – „Rozmiar obrazu”.
3
Za pomocą więzadła „Warstwa” – „Utwórz duplikat warstwy” наклонируйте odpowiednią ilość warstw. Musi być równa liczbie klatek na sekundę. Na przykład, jeśli planujesz na zdjęciu ustawić potrójne mignięcie gwiazdek, przy czym każde migotanie powinno zastąpiony innym, to przygotuj trzy warstwy – po jednym dla każdego efektu.
4
W prawym dolnym menu w zakładce „Warstwy” przejdź do глазиком jedna warstwa, a z pozostałych zdjąć etykiety.
5
W górnym menu w polu „Okno” wybierz „Animacja”. W obszarze roboczym pojawi się specjalny pasek, na którym zostanie wyświetlony zaznaczony fragment глазиком.
6
Znajdź na nim polecenie Powiela zaznaczone klatki”, naciśnij tyle razy, ile u ciebie pojawia się warstw w prawym dolnym menu. Każdy z nich przywiązać do konkretnego zdjęcia. Odbywa się to tak: wybrać klip na osi czasu animacji, umieścić w „misiu” na wybraną warstwę, z pozostałych elementów etykiety strzelać. Powtórz operację z każdym warstwą.
7
Zatrzymaj się na pierwszej warstwie – nadszedł czas, aby zmienić obraz. Dodaj efekty i zgodnie z twoim zamysłem i przejdź do następnego elementu – do tego wystarczy przełożyć ikonę глазика na wybraną warstwę.
8
Na każdym zdjęciu ustaw czas – wskaż żądany fragment kursor myszy, kliknij prawym przyciskiem myszy i z trafionego listy wybierz żądany odstęp. Powtórz z każdym elementem.
9
Obejrzyj animację, w razie potrzeby видоизмените ją i zapisz („Plik” – „Zapisz dla internetu”). Dopuszczalny format pliku Gif.
logo
Kategoria:
Projekt

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.