Jak zrobić venetian

Z gór, lub tynkiem weneckim oprócz swojego atrakcyjnego wyglądu charakteryzuje się wieloma zaletami: jest trwały i nie zmienia koloru, poddaje się obróbce na mokro, są przyjazne dla środowiska i nie ma zapachu. Ponadto, jeśli ta wykończenie znudzi – po naprawie nie trzeba demontować – na wenecki tynk można kleić tapetę lub pomalować ściany na inny kolor.

Jak zrobić venetian

Trzeba

  • – podkład;
  • – tynk;
  • – kohler;
  • – szpatułki.

Instrukcja

1
Powłoka składa się z bardzo drobnych cząstek wapna, gipsu, marmuru, znajdujących się w zawiesinie w wiążącym materii na bazie akrylu lub polimerów. Po tym, jak tynk nanosi się na ścianę, zaczynają się skomplikowane reakcje interakcji składników jej substancji, które są nazywane naturalnym карбонизацией, w wyniku czego na ścianie tworzy się odporna na wpływy różnych folia.
2
Przed nałożeniem weneckie mury zaszpachlować i przeszlifować, aż do uzyskania idealnie równej powierzchni. Następnie nałóż pierwszą warstwę – biały płaszcz, wstępnie rozcieńczony zgodnie z instrukcją. Ta warstwa wysycha w ciągu 8 godzin, po czym można nakładać pierwszą warstwę pokrycia zasadniczego.
3
Pierwsza warstwa tynku weneckiego nałóż dużą pacą z zaokrąglonymi końcówkami z górnego rogu ściany. Na łopatki wpisz tynk i rozprowadź ją równomiernie po powierzchni ściany, domagając się całkowicie płaskiej powierzchni i braku granic między sąsiadującymi obszarami. Co kilka ruchów narzędzia trzeba wytrzeć.
4
Po tym, jak cały materiał równą i cienką warstwą rozprowadzając po powierzchni ściany, tynk (przy temperaturze +20 stopni w pomieszczeniu) musi całkowicie wyschnąć, więc następną warstwę można nakładać po upływie 6 lub 8 godzin.
5
Po зачищения papierem ściernym drobnych nierówności, druga warstwa tynku weneckiego rozprowadzić po ścianie w taki sam sposób jak poprzedni, tak ściana jeszcze bardziej wyrównany, a kolor jest bardziej nasycony.
6
Trzecia warstwa, zapewniający widoczność marmara pokrycia, pokryć specjalnym składem. W jego skład wchodzą podstawowe tynk, stosowana dla dwóch pierwszych warstw, a dodatkowo wybrany z palety kolorów materiał w proporcji 5:1. Ten skład nałóż już pociągnięciami pędzla za pomocą szpachelki mniejszych.
7
Po nakładania pociągnięć powierzchnię wyrównać dużą łopatką i wypolerować. Stosując różne narzędzia i ruchu, powierzchnia w końcu może się udać zarówno matowe, jak i błyszczące.
8
W ciągu miesiąca na ścianie z tynkiem weneckim przebiega naturalny proces karbonatyzacji, więc umyć ścianę można nie wcześniej niż za miesiąc.
Porada
Dla większej ochrony tydzień po nałożeniu na ścianę trzeciej warstwy można dodatkowo pokryć tynk specjalnym woskowy składem.

logo
Article Categories:
Projekt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *