Jak zrobić łabędzie z papieru

Słynna technika składanie figur z papieru origami to nie tylko sposób zająć dziecko wyrobami rzemieślniczymi, ale i prawdziwa sztuka dla dorosłych. Z pomocą papierowych arkuszy, bez kleju, nożyczek i zbędnych kosztów, można w oryginalny sposób udekorować wnętrze i których możecie następnie zmienić świąteczny stół. Można zrobić łabędzia z papieru w modułowego origami – z wielu składników.

Jak zrobić łabędzie z papieru

Trzeba

  • – paczka papier plakat formatu A4;
  • – linijka;
  • – nożyczki;
  • – czerwona gwasz;
  • – pędzel;
  • – klej do papieru i tektury;
  • – master podkład.

Instrukcja

1
Aby zrobić łabędzi, na początek zaopatrz się w paczkę grubego papieru powlekanego formatu A4 do budowy origami. Twoim zadaniem jest zrobić trójkątne moduły do sporządzenia papierowej rzeźby. Każdy element będzie mieć po dwa zawory, za pomocą których będzie mocowana na многоярусной figury.
2
Podziel dłuższy bok форматных papierowych arkuszy na 8 równych części, a krótkie – na 4. Na podstawie otrzymanych linii pokroić na prostokątne przedmiotu w rozmiarze 37?53 mm. Jedną z nich pomaluj czerwoną gwasz – to przyszły dziób ptaka.
3
Będziesz potrzebował 1 czerwony trójkątny moduł i 458 białych. Wykonuj elementy origami według jednego wzoru, w takiej kolejności. Najpierw złóż prostokątny kawałek na pół w środkowej wzdłużnej linii, potem zrób wahacz zgięcie i ponownie wyprostuj wzorzec; pokazana jest centrum kształty.
4
Złóż przeciwległe krawędzie pasa do połowy: uda „wodna”-trójkąt z dwoma opuszczonymi w dół w paski. Odwróć figurę tak, aby paski były z odwrotnej strony, a trójkątny czubek „góry” – z przodu.
5
Unieś w górę lewy i prawy zakątki, ale tak, aby między nimi i trójkątnym dachem było niewielką przestrzeń. Zegnij dolną część przedmiotu góry (schludny wahacz zgięcie). Przed wami – składnik przyszłego papierowej rzeźby.
6
Złóż wymagana liczba trójkątnych modeli i przystąpić do montażu łabędzia. Najpierw zrób ciało ptaka. Do tego dołączyć sąsiednie ściany dwóch elementów origami jedna do drugiej i dokręcić znajdujące się w pobliżu kąty za pomocą zaworu trzeciego modułu..
7
Dalej należy podłączać do siebie moduły, układając je w kółko. Jeśli zrobiłeś wszystko poprawnie, to na wewnętrznej stronie powstałego z ulgą pierścienie zostaną zainstalowane krótsze boki („nogi”) papierowych ogniw, a na przedniej – długie.
8
Надстраивайте warstwy podnóża rzeźby, sznurka na krawędzie trójkątów poprzedniego rzędu zawory takich modułów w szachownicę. W każdy pierścień ma wejść 30 elementów.
9
Nadaj ciała łabędzia origami jednolitą konfigurację, przypomina amfiteatr. W tym celu należy chwycić za krawędź pierścienia i zrobić ruch, jak chcesz wykręcić kształt opak. Rzeźba z papieru trójkątów od tych manipulacji wyskoczy.
10
Umieścić jeszcze jeden okrągły szereg modułów, delikatnie spaja zawory. Po tym, na siódmym rzędzie papierowych trójkątów, zacznij zbierać skrzydła ptaka. Ze strony, na której będzie znajdować się szyja, przewiń do 2 zakątka sąsiednich trójkątów. Z prawej i lewej strony od planowanego miejsca rozłożyć na 12 modułów.
11
Rozłożyć skrzydła rzeźby, надстраивая szeregi białych trójkątów jeden nad drugim. Przy tym należy dla każdej serii brać na 2 części mniej. W xviii wielu części zakończą się parę modułów – to końce poruszonych skrzydeł. Delikatnie nadać im piękny kształt, aby trochę zostały wygięte w górnej części.
12
Weźmie лебединый ogon z modułów. Najpierw wzmocnić między skrzydłami 5 ogniw, a następnie zmniejszaj ilość elementów. Tak będzie trójkątny kształt z jednym modułem na szczycie. Tylko ogon odejdzie 15 elementów.
13
Zrób szyję ptaka, inwestując papierowe figurki jedna w drugą. Początek łańcucha stawia czerwony dziób. Zwinąć łańcucha w kształcie znaku zapytania i unieruchomić szyję na rzeźbie, wkładając zawory ostatniego modułu na dwa rogu między skrzydłami łabędzia.
14
Wreszcie, umieścić podstawę do gotowego łabędzia z papieru. Można ją zrobić z dwóch okrążeń modułów, znajdujących się w siebie. Dla lepszego utrwalenia można przykleić biały ptak do tego pierścienia.
Porada
Łabędź, składany w technice origami modułowego, będzie mieć rozgałęzioną dziób. Jeśli chcesz, możesz skleić rogi elementem jego kształty. Jeśli masz zamiar przenieść papierową rzeźbę i boisz się, że ona upadnie, przy składaniu origami sadzenia wszystkie składniki na klej.

logo
Kategoria:
Projekt

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.