Jak nagrywać z telewizora na dysk DVD

Zapisz obraz wyświetlany na ekranie telewizora, można na kilka sposobów. Najlepiej użyć DVD-odtwarzacz z funkcją nagrywania danych na dyski.

Jak nagrywać z telewizora na dysk DVD

Trzeba

  • – Nagrywarka DVD;
  • – DVD-rom.

Instrukcja

1
Przeczytaj instrukcję obsługi do nagrywarki DVD. Dowiedz typy płyt, na które może być wykonana nagrywanie za pomocą tego urządzenia. Zazwyczaj są to formaty DVD+R lub DVD-R. Istnieją uniwersalne modele, które potrafią nagrywać DVD-RW dyski.
2
Podłącz nagrywarkę DVD do telewizora. Dla realizacji tego połączenia należy użyć te złącza, które są niezbędne do transmisji sygnału z telewizora, a nie do niego. Nazwa i przypisywanie portów można się domyślić, po zapoznaniu się z instrukcja obsługi do nagrywarki.
3
Jeśli chcesz samodzielnie zarządzać procesem nagrywania, włącz telewizor i poczekać na odpowiedni moment. Naciśnij przycisk „record” lub Record na pilocie zdalnego sterowania. Niektóre rejestratory są wyposażone w funkcję wstrzymania nagrywania. Zwykle stosuje się go w sytuacjach, gdy chcesz wyciąć niepotrzebne fragmenty, na przykład reklamy.
4
Funkcjonalność większości rejestratorów pozwalają użyć metody opóźnionego startu. Otwórz menu ustawień rejestratora i sprawdź dokładność wystawionej czasu. Ustaw minutnik na określony czas, w który zostanie nagrany. W tym przypadku lepiej nie oszczędzać miejsce na dysku. Ustawić timer tak, aby nagrywanie zaczęło się trochę wcześniej zaplanowanego czasu, a zakończyła się później.
5
Jeśli nie masz nagrywarki DVD, skorzystaj z komputerem do nagrywania filmów. Konieczna karta graficzna, w którym znajduje się port do odbioru sygnału. Podłączyć do niego telewizor za pomocą specjalnych kable i adaptery.
6
Zaznacz program, który pozwala oglądać obraz wyświetlany na używanym kanale. Zainstaluj program Fraps i skonfiguruj parametry jej pracy. W odpowiednim momencie uruchomić oba narzędzia i włącz nagrywanie przesyłanego obrazu na monitor komputera. Zapisz plik wideo na dysku DVD.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.