Wybór statywu do kamery w dużej mierze zależy od tego, do jakich celów używasz techniki. W zależności od tego, czy będziesz robić na zawodowym lub полупрофессиональном poziomie lub ograniczyć amatorów profesjonalistów rolkami, zależą cechy konstrukcyjne statywu i, w konsekwencji, jego cena.
Instrukcja
1
Zastanów się, w jakich warunkach będziesz korzystać z kamery. Jeśli potrzebujesz, aby przymocować ją podczas nagrywania amatorskich filmów, wybierz tenis statyw. Jest mały i lekki, można go nosić ze sobą razem z aparatem, choć każdego dnia, czekając na okazję, kiedy na oczy trafi się ciekawa historia, który chcesz uchwycić. Dla bardziej zaplanowane, gruntownej, pracy zawodowej będzie ci odpowiadać konstrukcja podłogowa.
2
Wybierając podłogowy statyw, wyobraź sobie, na jakim maksymalnym i minimalnym poziomie powinien znajdować się aparat. Minimalny wskaźnik ważny jest w tym przypadku, jeśli chcesz robić zdjęcia w trybie makro lub po prostu chcesz mieć dolny kąt do rozwiązania wszelkich innych kreatywnych zadań. Najwyższy punkt musi przymocować kamerę na wysokości oczu operatora.
3
Jeszcze jeden z najważniejszych parametrów – dopuszczalne obciążenie statywu. On musi odpowiadać wagi swojej techniki, a jeszcze lepiej – trochę przekroczyć.
4
Wytrzymałość konstrukcji, zależy od materiału, z którego wykonany jest statyw. Dla zwartej amatorskiej kamery, który nie będzie używany w ekstremalnych warunkach, można kupić plastikowy statyw. Jest to gorsze od innych modeli na siłę, ale wygrywa pod względem lekkości i ceny. Statywy z aluminium jest znacznie bardziej odporne i trwałe. Ponadto, są one doskonale nadają się do przenoszenia i bardzo dużo kosztują. Ten wariant można nazwać kompromisową. Jeśli nie jesteś przywiązany do gotówki, kupić statyw z włókna węglowego lub nierdzewnej. Są one bardzo trwałe, a cfrp a jednocześnie jest na tyle lekki i jest w stanie wchłonąć микровибрации.
5
Na waga produktu wpływa i jego konstrukcja. Monopod o wiele łatwiej nosić ze sobą – składa się tylko z jednego pręta, który jest instalowany na ziemię lub inną odpowiednią podporę. Taka statyw nie trzeba długo demontażu i montażu. Jednak jest mniej stabilna i wygodna, niż трипод. Dodatkowo podparty trzema „nogami”, a środkowa rura może iść w górę, zwiększając maksymalną możliwą wysokość fotografowania.
6
Stabilność statywu może być zwiększona za sprawą materiału, z którego wykonane są końcówki na nogach. Gumowe przydatne podczas fotografowania w pomieszczeniu z gładkim, twardym podłogą. Kolce do umocnienia statyw w miękkiej glebie. Jeśli planujesz fotografować w różnych warunkach i na ulicy, i w budynkach – wybierz statyw w połączeniu z typem końcówek.
7
Drugorzędna cecha, którą również trzeba wziąć pod uwagę – kolor statywu. Jasne, metalowe statywy mogą odzwierciedlać jasne światło, a to oznacza, odblaski będą trafiać na ruchome obiekty. Dlatego podczas pracy przy silnym świetle sztucznym lub dziennym świetle będzie wygodniej statyw w kolorze czarnym.
Kategoria:
Popularne