Jak leczyć klaustrofobię

Od klaustrofobii cierpi wiele osób to dość powszechna forma strachu. Jeśli boisz się jeździć windą, latać samolotem i nie może długo pozostać w małych pomieszczeniach lub w tłumie, trzeba pozbyć się tej fobii – wtedy twoje życie nabierze nowych barw.

Jak leczyć klaustrofobię

Instrukcja

1
Zwróć się o pomoc do psychologa lub terapeuty – możesz samodzielnie poradzić sobie z problemem, ale tylko po udzieleniu porady specjalisty. Lekarz oceni stopień nasilenia klaustrofobii, przepisze leki, leki (leki przeciwpsychotyczne i psychotropowych), uzasadnia stosowanie tej czy innej metody.
2
Spróbuj sesje hipnozy – człowieka wprowadzają w stan transu, modelują sytuację, która go przeraża, i uczą się wyjść z niej z małymi zaburzeniami stratami i reakcjami. Specjaliści używają relaksujące i kojące sztuczki, aby poluzować, a następnie wyeliminować ataki paniki.
3
Leczcie klaustrofobię strachem – trzeba sztucznie stworzyć sytuację, która prowadzi cię w stan paniki. Mogą zamknąć w małym pokoju, w kabinie windy itp Zderzając się ze swoim strachem, po przejściu do końca wszystkie etapy nawiewów, zdajesz sobie sprawę, że to nic strasznego, w końcu się nie stało. Do leczenia tą metodą wymaga kilku sesji korekcyjna terapia.
4
Metoda modelowania polega na tym, że pacjent oferują obserwować, jak przebiega terapia nawiewów – stopniowo człowieka prowadzi do tego, że on zdaje sobie sprawę беспочвенность swoich obaw.
5
Za pomocą techniki relaksacji i wizualizacji, można abstrahować od przerażającej sytuacji, a specjalista tymczasem wyjaśnia wam przyczyny strachu.
6
Terapia poznawczo-behawioralna jest stosowana do zmiany postrzegania sytuacji, nauki kontroli nad myślami, które pojawiają się w momencie zderzenia z niepokojącą sytuacją i sposoby przezwyciężania lęków. Pacjent prowadzą konkretne przykłady i uczą sekwencji działań, które mogą osłabić poczucie strachu.
7
Stosowanie leków w leczeniu klaustrofobia może być spowodowane stopniem zaburzeń. W łagodnych przypadkach to środki uspokajające leki (tabletki, krople, nalewki, syropy) ze słabo wyraźny wpływ na układ nerwowy, w ciężkich przypadkach wymagane jest poważna terapia. Działanie leków ma na normalizację rytmu serca, oddechu itp.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.