Jak nauczyć się zapamiętywać sny

Ludzie trzecią swojego życia spędzają w śnie. Jednak, odpoczynku, nie zawsze созерцаете bezdenną pustkę. Czasami są obrazy, które nazywane są snami. Budząc się, wiesz, że ci się coś śniło, a co dokładnie, nie możesz sobie przypomnieć. Aby pozbyć się tego problemu, trzeba nauczyć się zasypiać i budzić się.

Jak nauczyć się zapamiętywać sny

Trzeba

  • – klamka;
  • – notatnik.

Instrukcja

1
Staraj się o niczym nie myśleć przed snem. Sen zapamiętany znacznie łatwiejsze, jeśli twoja głowa nie będzie zatkana obcymi myślami. Po tym jak poszła do łóżka, udawać, że śpię. Skupić się na czymś jednym, nie otwierać oczy. Posłuchaj, jak bije twoje serce, skup się na swoich uczuciach. To pozwoli ci kontrolować dalszy sen.
2
Budząc się, nie spiesz się zawierać jasne światło. To zniweczyć twoje wysiłki. Wręcz przeciwnie, nie otwierać oczy od razu po przebudzeniu. Położyć z pokryte powiekami. Najlepiej powiesić w sypialni zasłony zaciemniające, aby temu zapobiec przedostawaniu się do pokoju jasnych promieni słonecznych.
3
Zacznij przypominać sen z końca. Wyobraź sobie, że sen to jakiś kłębek, który trzeba rozkręcić bardzo delikatnie. Pamiętając zakończenie, można powoli przejść do początku swojego snu. W całym tym procesie nie ruszaj się, jakby starając się oszukać swój organizm. Niech pomyślę, że jeszcze się nie obudzili.
4
Po tym, jak główne fragmenty snu będą odtwarzane, weź notatnik i długopis. Najlepiej umieścić je obok łóżka, aby nie trzeba było iść za nimi. Zapisz wszystkie podstawowe fakty, które pamiętamy. Nie zapomnij podać nazwy, liczby i wyrażenia, które wywarły na was największe wrażenie.
5
Staraj się nagrywać w ten sposób każdy swój sen. Nawet jeśli budzisz się w środku nocy, należy zwrócić się tego zawodu parę minut. Po pewnym czasie sny będą pamiętał szybciej.
6
Przepisz z rana swój sen, na podstawie danych, o których mowa w notatniku. W trakcie pisania staraj się przypomnieć sobie nowe części swojego snu. W ciągu dnia sporadycznie myśl o nim i, być może, w swoim umyśle pojawią się zaniedbane wcześniej fragmenty.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *