Jak uzyskać wykształcenie psychologiczne

Zawód psychologa jest obecnie bardzo atrakcyjna – dobrzy specjaliści są zawsze popytu, opłata ich pracy jest dość wysoka. Nauczyć się na psychologa, po zakończeniu tylko uczelnia, nie da się – trzeba uczęszczać na specjalistyczne kursy i szkolenia.

Jak uzyskać wykształcenie psychologiczne

Instrukcja

1
Podstawowe psychologiczne wykształcenie uzyskaj w szkole wyższej, o państwową licencję na działalność edukacyjną (zapewni to popyt dyplomu). Przed wejściem zbierz informacje na temat nauczycieli, metody nauczania, specjalizacji, skontaktuj się z programem nauczania. Im bardziej solidne i starsze, uczelnia, tym lepiej uczenia się tam, zwłaszcza, jeśli kadra pozostaje bez zmian przez kilka lat.
2
Do trzeciego kursu należy zdecydować się na specjalizację – to jest bardziej wąska dziedzina wiedzy, w której zamierzasz pracować i dążyć do sukcesu. Możesz zajmować się działalnością naukową, odkryj urządzenie psychiki człowieka, być nauczycielem, zajmować się психодиагностикой, pracować z konkretnymi ludźmi itp.
3
Wybierz jedną z najpopularniejszych kierunków w psychologii (art-terapia gestalt, NLP, psychoanaliza, itp.) i odwiedzaj odpowiednie warsztaty i szkolenia. Praca w grupach zawodowych pomoże ci nauczyć się pracować z ludźmi, realizować swój potencjał. Zazwyczaj treningi psychologiczne rozwijają odporność na stres, uczą się metod ochrony psychologicznej, czyli tego, czego trzeba uczyć swoich pacjentów i uczniów. Spróbuj osiągnąć znaczące rezultaty w wielu z nich – to będzie ważnym dodatkiem do twojego cv przy ubieganiu się o pracę.
4
Zacznij ćwiczyć – zaproś znajomych, kolegów i krewnych. Powiadomić wszystkich o tym, że trzeba zdobywania doświadczenia i rozwijania umiejętności zawodowych oraz rodzaj pomocy ludziom. Bierz pieniądze za swoje usługi, ale opłata nie powinna być zbyt wysoka, a jedynie motywować ludzi i pracować nad istniejącymi problemami.
5
Dużo czytaj i ucz doświadczenia krajowych i zagranicznych specjalistów – psycholog musi stale się rozwijać, stale podnosić swoje kwalifikacje, aby odnieść sukces w wybranej dziedzinie.
6
Zbieraj doświadczenie, pracując w indywidualnej psychoterapii – tak można zdobyć bazę klientów i szybciej staniesz się profesjonalnym psychologiem.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *