Jak leczyć katar dziecko dwóch lat

Katar u dziecka w młodszym wieku może być objawem rozpoczynającego się choroby, jak i reakcją alergiczną. Dziecko z założonym nosem nie może normalnie oddychać, trudno jest mówić, co niewątpliwie odbija się na jego nastroju. Leczyć katar trzeba w odpowiednim czasie, aby nie dopuścić do powikłań.

Jak leczyć katar dziecko dwóch lat

Trzeba

 • – kwiaty farmacji rumianku;
 • – kwiaty nagietka;
 • – szałwia;
 • – mięta;
 • – tymiankiem;
 • – kalanchoe;
 • – aloes;
 • – igły sosny;
 • – sosna;
 • – olejek eukaliptusowy;
 • – пихтовое olej;
 • – mentol;
 • – balsam „Gwiazdka”;
 • – pipeta;
 • – dwie małe strzykawki.

Instrukcja

1
Aby oczyścić z nagromadzonego śluzu nosowych okruchy, eksperci zalecają myć ich napar z ziół. Do tego celu dobrze nadaje się rumianek, nagietek, tymianku, szałwii, mięty.
2
Wlać do małego garnka i doprowadzić do wrzenia 0,2 l wody. Dodaj do gotującej się cieczy 1 łyżeczka ziół i dobrze wymieszać. Wyłącz gaz, przykryć garnek pokrywką i postaw w ciepłe miejsce na 1,5-2 godziny. Odcedzić gotowy napar.
3
Ułóż dziecko tak, aby jego głowa była nieco odchylić do tyłu. Wpisz do każdego nozdrza przejście na 1-2 пипетке wynikające infuzji, wstępnie podgrzewane go do 37-38 stopni. Następnie poproś dziecko, aby podnieść głowę i lekko „cios” nosem. Usuń które pojawiły się wydzielina. Wykonaj procedurę 2-3 razy.
4
Jeśli twój maluch nie jest w stanie wydmuchać nos, ułożyć go na boku, uprzednio podkładając pod głowę złożoną kilka razy pieluchę. Weź dwie małe strzykawki. Za pomocą jednego delikatnie отсасывайте śluzu z nosa, inny wchodzi w dziurkę niewielką ilość ziołowych naparów (jeśli dziecko leży na prawym boku, to napar wprowadza się w prawą dziurkę i odwrotnie). Ponownie skorzystaj pierwszej спринцовкой i takiego wała się zawartość nosowym. Powtórz procedurę 2-3 razy, po czym odwróć dziecko na drugi bok i wykonać wszystkie powyższe czynności dla drugiego nozdrza.
5
Dobrze pomaga radzić sobie z katarem sok z kalanchoe. Weź świeży liść kalanchoe i wyciśnij z niego sok. Bury dziecku na 1-2 krople w każdym łuku przejście 4-5 razy w ciągu doby. Sok będzie wywierać działanie drażniące na błonę śluzową nosa, powodując kichanie, w trakcie którego dobrze oczyszczone nosowych. Również sok z kalanchoe ma gojenie się ran i działanie przeciwzapalne.
6
Podobne właściwości ma sok z aloesu, ale przed użyciem należy go rozcieńczyć przegotowaną wodą o temperaturze pokojowej w proporcji 1:3. Stosować w każdym łuku 3-5 kropli 3-4 razy dziennie.
7
Bardzo skuteczne w leczeniu kataru inhalacji parowej. Biorąc pod uwagę wiek dziecka, eksperci zalecają, aby robić je w czasie, gdy on śpi. Wpisz w garnek 0,5 l wody i doprowadzić do wrzenia. Zanurzyć we wrzącej cieczy 2 łyżki. l. igliwia sosny lub sosnowych nerek. Wszystko dokładnie wymieszać i trzymać na małym ogniu 3-4 minuty. Następnie wyłącz gaz i przykryć patelnię pokrywką. Daj отвару do zaparzenia na 10-15 minut. Po czym postaw go na krzesełko około łóżeczka dziecka, w odległości co najmniej 40-50 cm.
8
Zdejmij pokrywę i przykryć garnek pieluchy. Podnieś jeden koniec pieluchy pod niewielkim kątem w taki sposób, aby unoszący się par trafiał крохе na twarz. Ale zanim skierować par na dziecko, sprawdź na sobie jego temperaturę: umieść swoją twarz w tej samej odległości od garnka, w którym będzie znajdować się twarz dziecka, i trochę oddychać. Para musi dając przyjemne ciepło. W przeciwnym razie daj отвару jeszcze trochę ochłodzić. Czas trwania inhalacji 5-7 minut.
9
W powyższej technologii można zrobić inhalacje z naturalnymi olejami: эвкалиптовым, jodłowy, olejku miętowego (2-3 kropli na 200 ml wody). Dobrze nadaje się do ингалирования i balsam „Gwiazdka” (na 250 ml wody niewielką ilość balsamu, rozmiar z спичечную głowicę).
10
Załóż na dziecko wełniane skarpety. Jego nogi cały czas muszą znajdować się w cieple.
11
Nie próbuj leczyć dziecka na własną rękę, tylko specjalista może zrobić żądaną dziecku przeznaczenia. Dlatego przy pierwszych oznakach zatkanego okruchy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
logo
Kategoria:
Zdrowie dziecka

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.