Jak leczyć ból gardła w ciąży

Praktycznie jakaś zaraźliwa choroba w czasie ciąży może zaszkodzić dziecku. Do ich grona należy i angina. Sama w sobie nie wywiera bezpośredniego wpływu na płód, ale niektóre jej objawy, takie jak gorączka i odwodnienie, mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowego rozwoju dziecka.

Jak leczyć ból gardła w ciąży

Trzeba

 • – herbata;
 • – kalina;
 • – malina;
 • – żurawina;
 • – owoce dzikiej róży;
 • – owoce anyżu zwykłego;
 • – aloes;
 • – miód;
 • – cebulę;
 • – kwiaty rumianku pospolitego;
 • – szałwia;
 • – płatki róży.

Instrukcja

1
Przy anginie eksperci w pierwszej kolejności zalecają picie dużej ilości płynów. Do tego celu dobrze nadaje się do herbaty z malinami, калиной, żurawiną. Przygotuj napar z owoców dzikiej róży, który nie tylko pomaga organizmowi poradzić sobie z chorobą, ale i zaspokoi niedobór witamin. W emaliowanej patelni doprowadzić do wrzenia 0,6 l wody. Wsypać do wrzątku 3 łyżki drobno порубленных owoców dzikiej róży, dokładnie wymieszać, przykryć i postawić w ciepłe miejsce na 60-90 minut. Następnie odcedzić i wziąć 3 razy dziennie po 150-200 ml, wstępnie podgrzewane do 40-42 stopni.
2
Bardzo przydatny i napar z owoców anyżu zwykłego. Wlać do małego garnka i zagotować 200 ml wody, po czym dodaj do niego 1 łyżeczka owoców anyżu, wymieszać i wyłączyć gaz, przykryć pokrywką. Domagaj się w ciągu godziny, a następnie odcedzić. Na pół godziny przed każdym posiłkiem należy przyjmować 40-50 ml.
3
Jest skuteczny przy anginie syrop z soku z aloesu z miodem. Odetnij kilka świeżych arkuszy z aloesu i wyciśnij z nich sok. Otrzymany sok wymieszać z miodem 1:1 (miód wstępnie należy roztopić i lekko ostudzić). Po czym odłóż w ciepłe miejsce na 1,5-2 godziny. Należy przyjmować 4-5 razy dziennie po 1 h. l, starając się opóźnić płyn w ustach jak najdłużej.
4
Pomoże w leczeniu choroby i sok z cebuli. Cebulę oczyścić, umyć i posiekać w blenderze lub przepuścić przez maszynkę do mięsa. Z otrzymanej papki wyciśnij sok. Należy przyjmować 3-4 razy dziennie po łyżeczce.
5
Wykonać płukanie gardła wywarem farmacji rumianku. W garnku zagotować 200 ml wody, a następnie wsypać do niej łyżeczkę rumianku i wymieszać. Trzymaj na małym ogniu 2-3 minuty, po czym wyłącz, przykryć i zostawić w ciepłym miejscu na 30-40 minut. Odcedzić wywar i płukać gardło co najmniej 3-4 razy dziennie po 75-100 ml.
6
Dobrze usuwa stan zapalny i łagodzą podrażnionej gardła napar z szałwii. W małej filiżance, zalać 2 łyżeczki suszonych i rozdrobnionych liści szklanką wrzącej wody. Zamieszaj i przykryj pokrywką (talerz). Domagaj się w ciągu pół godziny. Następnie przecedzić napar i, w miarę możliwości, płukać gardło przez co 1,5-2 godziny na 75-100 ml.
7
Wywar z płatków róży – nie mniej skuteczny środek, który jest stosowany do płukania gardła podczas anginy. W emaliowanej misce połącz 1 łyżka płatków róży i 200 ml wody, doprowadzić do wrzenia i wyłączyć. Przykryć rondel pokrywką i pozostawić w ciepłym miejscu na co najmniej pół godziny. Odcedzić. Wykonać płukanie po co 2,5-3 godziny, za pomocą procedury 75-100 ml ciepłego naparu.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto zajmować się samodzielnym leczeniem. Angina – jest to dość poważna choroba zakaźna i w pierwszych jego objawów, należy natychmiast udać się do lekarza i na badania. Na podstawie wyników wykonanych analiz, biorąc pod uwagę wszystkie indywidualne cechy organizmu, specjalista przepisze odpowiedni kurs leczenia. Większość lekarzy zaleca, aby kompleksowe leczenie: farmakologiczne preparaty na bazie roślin i bazie naturalnej i metody medycyny ludowej. W zależności od ciężkości choroby mogą być przepisywane antybiotyki.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.