Jak leczyć plecy środków ludowych

Przy pierwszych przejawach nieprzyjemne odczucia w okolicy pleców, należy ustalić ich przyczynę. Ból może być objawem zaburzeń neurologicznych, napięcia mięśniowego, choroby układu mięśniowo-szkieletowego. Złagodzić stan pacjenta można za pomocą masaże, okłady, odbioru nalewki.

Jak leczyć plecy środków ludowych

Trzeba

  • — багульник bagienny;
  • — 10% r-r lub 4%-roztwór propolisu;
  • — kwiaty bzu;
  • — sucha musztarda, alkohol, kamfora, białka;
  • — papryka czerwona, alkohol, olej roślinny;
  • — kwiat lipy, liście rozmarynu;
  • — czerwona glina.

Instrukcja

1
Wlać 1 łyżeczka багульника błotnych dwie szklanki przegotowanej zimnej wody. Pozostawić na 10 godzin. Następnie odcedzić. Pij napar pół szklanki 4 razy dziennie.
2
Zmieszać 10% roztwór propolisu i masło w równej liczbie. Weź to lekarstwo na 1 h. l podczas posiłku 3 razy dziennie. Lub pić 20 kropli 4% roztworu propolisu przez 2 godziny po posiłku.
3
Przygotuj napar z kwiatów bzu. Do tego 0,5 szklanki suchego surowca zalać 0,5 l wódki. Pozostawić na 1-2 tygodnie w ciemnym miejscu. Natrzeć gotowym środkiem chore miejsca na plecach.
4
Posmarować chore miejsce na 1-2 godziny maścią, gotowane z 50 g gorczycy, 20 ml alkoholu, 2 surowe białka i 50 g kamforę. Następnie resztki maści usuń i krawat plecy wełniany chustą.
5
Nałóż na plecy okład z czerwonego papryka. W równych proporcjach wymieszać zmielony czerwony pieprz i alkohol. Pozostawić na tydzień. Następnie wlać olej roślinny w tej samej porcji, ile udało ci się nalewki. Taki kompres poprawia krążenie krwi.
6
Zapoznać ziołowa kąpiel. W 1 l wrzącej wody wsypać 2/3 szklanki kwiat lipy i 1/3 szklanki liści rozmarynu. Przykryć garnek pokrywką i pozostawić na 10 minut w cieple. Po przecedzić i wlać środek do ciepłej kąpieli. Przeprowadzać taki zabieg dziennie w ciągu 1-2 tygodni po 25 min..
7
Weź 200 g proszku gorczycy i rozpuścić go w ciepłej wannie. Położyć się w горчичной wodzie około 15 minut, następnie spłukać resztki musztardy. Po kąpieli nałóż ciepłe ubrania, owinięte w koc. Dobrze jest podjąć taką горчичную kąpiel przed snem.
8
Rozpuścić 1 kg czerwonej gliny ciepłą wodą. W konsystencji mieszanka powinna stać się jak gęste ciasto. Слепите z gliny placek grubości 4-5 cm połóż się na brzuchu i ułożyć gliniany dysk na plecy. Leżąc tak, aż glina nie ostygnie.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.