Jak leczyć dziąsła w ciąży

Problemy z dziąsłami i zębami w okres inkubacyjny dziecka nie jest rzadkością – krwawienie podczas szczotkowania lub po nim, obecność zapalenia, obrzęk i rozluźnienie tkanek, itp. Przyszłe mamy leczą choroby jamy ustnej za pomocą medycyny ludowej.

Jak leczyć dziąsła w ciąży

Trzeba

  • – rumianek, lipa, pięciornik gęsiej, liście orzecha włoskiego, kory dębu;
  • – „Ротокан”;
  • – drobna sól, miód;
  • – sok z aloesu;
  • – sok z cytryny;
  • – czosnek;
  • – żel „Метрогил-denta”.

Instrukcja

1
Płukać jamy ustnej ziołowych naparów. Wybierz zbieranie ziół, które są dopuszczone do stosowania w czasie ciąży – rumianek, napar z kwiatów lipy, odwar z ziela pięciornik gęsi, liści orzecha włoskiego, itp. Wywar z kory dębowej stosuje się w przypadku krwawienia dziąseł – wymieszać korę z липовым kolorem (2:1) i pozostawić w szklance wrzącej wody. Przepłukać usta w taki roztwór należy dwa lub trzy razy dziennie. Z gotowych preparatów można użyć „Ротокан” – prowadźcie go w wodzie (na szklankę wody, jedna łyżeczka roztworu) i орошайте jamy ustnej po każdym posiłku. Płukania mogą zatrzymać krwawienie i zmniejszyć ból.
2
Wzmocnienie dziąseł różnych втираниями – wymieszać drobną sól i miód (4:1), poczekaj na rozpuszczenia granulek i przetwarza dziąsła okrężnymi ruchami, zwilżoną w składzie palec owinięty za pomocą gazy ściereczką. Antyseptyczne działanie ma sok z aloesu – pokroić świeżych liści, posiekać i wycisnąć sok. Smarować dziąsła sokiem z cytryny, ale staraj się eliminować jego przedostawaniu się do szkliwa zębów – za pomocą bawełnianego wacika lub miękkiej pędzlem zamoczonym w soku, masować dziąsła dwa razy dziennie. Jeśli lubisz czosnek, to żuć za jednym małym дольке każdy dzień – żuć trzeba długo i starannie, aby leczniczy sok trafił na dziąsła. Z leków do wcierania w dziąsła można używać żelu „Метрогил-denta”.
3
Zbilansowana dieta w czasie ciąży pomoże rozwiązać problemy z dziąsłami i zębami – jedzenie powinno być витаминизированной. Jedz surowe warzywa i owoce (jabłka, gruszki, marchew, ogórki itp.), które nie tylko насытят organizm w witaminy, ale i zapewnią masaż деснам. Aby zmniejszyć krwawienie z dziąseł należy regularnie spożywać owoce cytrusowe, ponieważ zawarte w nich fosfor, witaminę C, potas i wapń sprzyjają gojeniu się drobnych ran i wzmocnienia ścian drobnych naczyń krwionośnych. Świeża zieleń, zwłaszcza cebula i pietruszka, wzmacniają dziąsła, więc dodawaj je do potraw.
4
Jeśli problemy z dziąsłami przynoszą znaczny dyskomfort i domowe środki nie pomagają, to skonsultuj się z lekarzem, który dobierze odpowiednie leki i dokona sanitarnych jamy ustnej.
logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *