Jak leczyć ból brzucha u dzieci

U niemowląt często są kolki przewodu pokarmowego pochodzenia, spowodowane nagromadzeniem się gazów. Powstają one z powodu anatomicznych cech struktury narządów wewnętrznych dziecka. Pomóc dziecku poradzić sobie z podobnymi bólami mogą różne narzędzia, zarówno tradycyjnej, jak i medycyny ludowej.

Jak leczyć ból brzucha u dzieci

Trzeba

  • – ciepłe pieluchy;
  • – кипяченая woda;
  • – herbata z kopru włoskiego;
  • – укропный herbata;
  • – leki;
  • – skonsultować się z pediatrą;
  • – masaż brzuszka.

Instrukcja

1
Rozgrzejcie dziecka: umieścić go na ciepłą pieluchę, nagrzanym żelazkiem lub swój brzuch. Ciepło pomaga w łagodzeniu dolegliwości żołądkowo-jelitowe, skurcze. Uprzejmie powiedz mu coś. Znajomy dobry mamy głos w stanie oddziaływać nie mniej skutecznie, niż różne leki.
2
Przed każdym karmieniem połóż dziecko na brzuszku na 10-15 minut – to przyczynia się do pobudzenia perystaltyki jelit i rozwiązywanie bólu. Jeśli karmisz dziecko piersią, należy wykluczyć z diety produkty, prowokujące zwiększoną produkcję gazów w jelitach – melony, ogórki, rośliny strączkowe, kiszona kapusta, winogrona itp.
3
Należy zwrócić uwagę na mieszankę, jeśli karmisz jej dziecka. Możliwe, że to właśnie ona jest przyczyną takich objawów. Po rady z pediatrą wymień ją na inną.
4
Jeśli u dziecka leżącego w łóżeczku, zaczęły się kolki, połóż rękę na dolną część brzucha, mocno i delikatnie przyciskając do łóżka: ciepło i ciśnienie ręce mogą pomóc złagodzić ból.
5
Spróbuj dać dziecku trochę przegotowanej wody lub dołączyć go do piersi, czasami przy takich środkach skurcze odruchowo się odklejać.
6
Skontaktuj się z receptur tradycyjnej medycyny, którzy pomogą w walce z tym problemem. Niech dziecko specjalnej herbaty z ziół, które zmniejszają objawy wzdęcia (w ich skład wchodzą koperek, koper włoski). Takie środki są pokazywane dzieciom począwszy od miesiąca, cyklami – przez 5-7 dni z przerwami.
7
Jeśli powyższe działania nie mają efektu, należy skontaktować się z lekarzem pediatrą. Lekarz przepisze dziecku preparat przeznaczony do walki z wzdęcia. Są one zaprojektowane specjalnie dla dzieci i nie mają praktycznie żadnych przeciwwskazań. Zasada ich działania jest następująca: duże pęcherzyki gazowe są miażdżone na mniejsze oddziaływanie na ścianki jelit staje się mniej intensywny charakter, i ból zmniejsza.
logo
Article Categories:
Opieka nad dziećmi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *