Jak korzystać z pestkę awokado

Duże kości tropikalnych owoców atrakcyjne. Chciała spróbować. Jednak niektóre z nich nie są zbyt przydatne, ponieważ zawierają substancje toksyczne. Na przykład, nasiona awokado niebezpieczne dla zwierząt i szkodliwe dla człowieka. Użyć kostkę awokado można, ale nie na jedzenie.

Jak korzystać z pestkę awokado

Trzeba

  • Awokado, woda, zapałki lub wykałaczki, subtelna wiertło, ziemia, doniczki, wełna mineralna (gaza lub tkanina bawełniana).

Instrukcja

1
Wybierz спелую „аллигаторову gruszkę”. Z niedojrzałego płodu nasienie nie zakiełkuje! Jeśli kupisz zbyt twarde awokado, zawiń owoc na kilka dni w papier – on się oświadczy.
2
Delikatnie zdejmij delikatne z lekkim orzechowym posmakiem oleistą miąższ awokado. Dokładnie wyczyścić kostkę i wytrzeć.
3
Gotować w garnku podłoże z ziemi, humusu i piasku. Wsadź do niego kość, kłucie jej szerokiej spodem. Zakopcie to nie w pełni, a tylko jedna trzecia z całej mapie. Wlać do miski olejowej obficie wiosną i latem, średnio – jesienią i zimą. Za kilka miesięcy pojawi się rostock.
4
W celu przyspieszenia procesu skorzystaj wstępnych проращиванием. Zawiń nasion awokado w wilgotną watę, gazę lub bawełnianą тряпицу, który stale nawadniać. Po pewnym czasie od dwóch do czterech tygodni, kość pęka, pojawią się korzenie. Posadzić ją do doniczki z ziemią, odpowiednie do awokado. Głęboko nie stosować.
5
Прорастите nasion awokado otwarty sposób. Wywierć w kości na poziomie połowy trzy małe dziurki około w równej odległości od siebie. Włóż w otwory te trzy zapałki lub wykałaczki. Zrób dziurki pod niewielkim kątem, aby kość awokado dobrze trzymała się na laskach. Będą one służyć jej podporą. Водрузите konstrukcję na szklankę z wodą. Szeroka strona nasienia powinna być na samym dole. Utrzymuj poziom wody. Kość musi trochę dotykać wody. Przez kilka tygodni z nasion awokado tak korzenie.
6
Kiedy korzeni będzie wystarczająco dużo, a ich długość osiąga 3-4 cm, umieścić kości w doniczce o średnicy do 9 cm зарывайте nasienie w pełni. Przykryć ziemią tylko o jedną trzecią. Do tego czasu z górnej części kości już może pojawić się rostock. Nie należy usuwać resztki twardej skórki z siewek. Po pewnym czasie stanie się ona delikatnie różowa, gładka i zdobią roślinę.
7
Drzewko, подросшее do 10-15 cm, przenieść w puli większej mapie. Utrzymać roślinę w jasnym miejscu, ale nie na działanie promieni słonecznych.
8
Wymyśl inną konstrukcję dla utrzymania kości awokado. Najważniejsze to trzymać się zasady, że szeroka strona kość powinna być w stałym kontakcie z wodą.
Porada
W zimie roślina może zrzucić liście, które pojawią się ponownie na wiosnę.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.