Jak kompresować gniazdka

Gniazdko jest umieścić w biurach lub pomieszczeniach mieszkalnych, gdzie jednocześnie na kilku komputerach połączonych w sieć lokalną lub podłączonych do internetu. Gniazda zwykle montowane specjaliści z firmy-dostawcy po podłączeniu do sieci, ale można ją zainstalować samodzielnie, jeśli wiesz, jak prawidłowo kompresować przewody.

Jak kompresować gniazdka

Trzeba

  • – gniazdko prądu zmiennego;
  • -кроссировочный nóż;
  • – wkrętak;
  • – skrętka;
  • – кримпер.

Instrukcja

1
Usuń wszystkie znajdujące się w pomieszczeniu przewody sieciowe w specjalny box. Jeśli instalacja gniazdka dzieje się podczas prac remontowych, przewody najlepiej umieścić wewnątrz ścian. Na zewnątrz należy pozostawić odcinek kabla o długości około pół metra w miejscu, gdzie będzie zamontowane gniazdko.
2
Zdemontować gniazda na dwie części, usuwając z niej pokrywę. Można to łatwo zrobić, jeśli nacisk na gniazda z boku. Jeśli pokrywa nie nadaje się, podważ ją śrubokrętem. Umieść gniazdka elektrycznego, w miejscu instalacji i wyprowadzić kabel przez specjalny otwór.
3
Usuń zewnętrzną izolację uzwojenie przewodu. Kabel sieciowy jest często nazywany jest dwużyłowa, bo składa się on z czterech par kolorowych przewodów. Uzwojenie przewodu zdjąć na długości 3-4 cm, a Następnie oddzielić od siebie i rozłóż wszystkie osiem wewnętrznych linek.
4
Strip końcówki przewodów za pomocą specjalnego zaciskanego wielopunktowo narzędzia – кримпера. Właściwie proces ściskanie gniazdka sieci elektrycznej sprowadza się do obróbki i łączenia kabli i przewodów. Aby usunąć izolację z linek, włóż je w okrągły otwór кримпера, ściśnij uchwyty narzędzia i obróć go. Następnie wyciągnij przewód, nie разжимая кримпер. Warstwę izolacyjną będzie starannie wyczyszczone. Jeśli nie masz кримпера, kompresować przewody można nożem, ale działać w tym przypadku należy bardzo ostrożnie.
5
Włóż wszystkie skr ętki w złącza elektrycznego. Najlepiej zrobić to za pomocą кроссировочного noża. Wstępnie zapoznać się schemat kolorów na wewnętrznej stronie pokrywy i postępować ściśle zgodnie z jej. Jeśli pomylisz się w kolejności podłączenia linek, internet nie będzie działać i trzeba będzie jeszcze raz przeprowadzić proces montażu.
6
Połącz dwie części gniazda i dokręcić je za pomocą śrubokręta. Wychodzący z gniazdka kabel można zabezpieczyć specjalnymi zszywkami.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.