Jak kapać krople

Zakropleniu kropli jest jednym z zewnętrznych sposobów stosowania leków. Krople stosuje się częściej, licząc na efekt miejscowy, grzebiąc go ich w nos, kanał słuchowy lub w субконъюнктивальный worek.

Jak kapać krople

Trzeba

  • Krople, sterylne pipety, bawełnianej gazy materiały

Instrukcja

1
Kiedy masz zamiar stosować krople do uszu, wstępnie podgrzać je do 36-37 °C. Wprowadzane są krople sterylnej pipety dozownik, który jest dołączony do leku lub, jeśli nie pipety, można użyć małą łyżeczkę.
Przed podaniem, człowiek musi przyjąć wygodną pozycję, leżąc lub siedząc, tak, aby ucho, w które zakopywane krople, było z góry.
Przewód słuchowy jest wyczyszczone watą турундой w razie potrzeby. Bezpośrednio przed wprowadzeniem leków, nałóż kroplę sobie na tylną stronę dłoni, jest to konieczne do kontroli temperatury kropli. Jeśli wszystko jest w porządku, to lewą ręką pociągnij za ucho w bok i w górę, drugą ręką wprowadź odpowiednią ilość kropli umieść w średnica słuchowego wycieczka. Wpisz w ucho wacikiem, który uniemożliwia upływie lekarstwa na zewnątrz. I poproś pacjenta pozostać w pozycji leżącej jeszcze dziesięć minut lub nieco dłużej.
2
Jeśli chcesz kapać krople do oczu, to na pewno trzeba sterylne pipety, najlepiej z zaokrąglonym końcem. Jeśli lekarstwo jest przechowywany w lodówce, wyjąć go stamtąd nie mniej niż dwie godziny do manipulacji.
Odradzam oczy można człowiekowi, który leży bez poduszki lub tego, który siedział z lekko głową запрокинутой.
Kroplomierz z заготовленным lekarstwem weź w prawą rękę. W lewym weź gazy pad i z jego pomocą odciągnąć dolną powiekę w dół. W tym momencie pacjent powinien patrzeć w górę. Pipety, znajdującego się pod kątem 45 stopni do dołu wieku, wpisz w nie więcej niż dwóch kropli lekarstwa w субконъюнктивальный torba bliżej do nosa.
Poproś osobę, aby zamknąć oczy, a nadmiar kropli osuszyć wacikiem od wewnętrznej krawędzi oka.
3
Najprostsze, kapać krople do nosa. Przed podaniem należy oczyścić nosa. Na przykład, wydmuchać nos. Procedurę można wykonać z leżącym bez poduszki pacjentem lub, gdy pacjent siedzi, powrót rzucił głowę i lekko wyginając ją w ramię, w kierunku nozdrzy gdzie będą закапываться krople.
Nieco podnieść czubek nosa pacjenta, a następnie odpowiednią liczbę kropli wpisz w dolnym łuku pipety. Następnie należy docisnąć skrzydło nosa do przegrody nosowej, dla lepszej dystrybucji leków przez błony.
Przez jedną-dwie minuty procedura jest powtarzana z drugiego nozdrza.
Porada
Zbieraj lekarstwo w kroplomierz tylko do połowy jej przezroczystej części, nie dopuszczając do przedostania się leku w gumową część pipety.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.