Jak holować skrzyni-automat

Kierowca samochodu z automatyczną skrzynią biegów, w przypadku jego usterki najlepiej wezwać holownik. Ale, jeśli nie ma takiej możliwości, jest dopuszczalne i holowanie. Należy przy tym pamiętać — producenci ograniczają odległość holowania takich samochodów dystansem od 50 do 100 km. W przeciwnym razie koła zębate w skrzyni rozsypują się od tarcia suchego.

Jak holować skrzyni-automat

Trzeba

  • Lina holownicza lub laweta.

Instrukcja

1
Praktyka pokazuje, że nie u wszystkich kierowców, gotowych pomóc, są liny do holowania. Dlatego zawsze возите go ze sobą. Przy tym należy pamiętać — liny do holowania z kategorii cenowej do pięciuset rubli bardzo niskiej jakości, wykonane z suche materiałów, dlatego często urywają.
2
Jeśli twoje auto napęd na przednie koła, a znasz dobrze jego urządzenie, to odłącz zewnętrzne granaty od napędów i zabezpieczyć ich środków w kasie — po tym samochód można transportować w tym wątku bez uszczerbku dla niego. Jeśli to niemożliwe, to буксируйте samochód zgodnie z wymaganiami producentów na ograniczone odległości.
3
Holowanie przeprowadzać na minimalnej prędkości do 30 km na godzinę z dipem światłem u буксирующего samochodu i alarmem u slave. W nocy u ostatniego powinny być również zawarte wymiary.
4
Z góry umówić się z kierowcą samochodu-holownik o trasie, a także o znakach, które będziesz podawać do siebie. Mogą to być sygnały świetlne lub ruchu wyciągniętej z okna ręce. Na przykład, sygnał zatrzymania można złożyć ręką uniesioną w górę.
5
Podczas holowania należy uważać, aby cięgno zawsze był napięty. W przeciwnym przypadku, przy провисании, istnieje niebezpieczeństwo, że on намотается na koła lub części zawieszenia. Hamuj się płynnie, nie dopuszczając do gwałtownego naciśnięcia na pedał. Nie przejmuj się, gdy okaże się, że kierownica i hamulce stały się niezwykle „napięte” – przy wyłączonym silniku nie działa hydraulika.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj: w lodzie holować samochód na elastycznym sprzęgłem bardzo niebezpieczne, gdyż droga hamowania wzrasta do 40-50%.

Porada
Przy zawieraniu umowy ubezpieczenia nalegać na punkcie, zgodnie z którym firma ubezpieczeniowa w takich przypadkach weźmie płatności za usługi holownicze na siebie.

logo
Kategoria:
Sterowanie autem

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.