Jak flash chip

Aby w przyszłości перезаправленный kasetę w celu zarejestrowania drukarki pełny, należy go wymienić chip. Również chipy można migać, mając pod ręką odpowiedni sprzęt i oprogramowanie.

Jak flash chip

Trzeba

  • – program do aktualizacji;
  • – programator;
  • – komputer.

Instrukcja

1
Kup programator do wkładów w sklepach technologii radiowej swojego miasta. Również one mogą być w sklepach sprzedaży sprzętu komputerowego. Czasami programatory są sprzedawane w składzie перезаправочного zestawu wkładów określonych modeli. Posiadanie praktycznych umiejętności pracy z радиотехникой, można zebrać urządzenie samodzielnie, wcześniej pobierając schemat z internetu.
2
Pobierz oprogramowanie firmware chipa kasety, na przykład, Pony Prog 2000 lub inne wygodne w użyciu narzędzia. Po zainstalowaniu oprogramowania podłącz programator w jeden z pracowników portów komputera, to zwykle COM i USB. Również wyszukać w internecie schemat do wyzerowania modelu kasety, ponieważ wykonując błędy o nieprawidłowym działaniu, można go zepsuć.
3
Zdemontować kasetę drukarki, wyczyść jego części i pojemnik z resztek tonera. Wsypać do pojemnika z tuszem, po czym należy go złożyć do chipa, który trzeba włożyć w programator. Uruchom program do aktualizacji i wprowadź port podłączenia urządzenia. Wykonaj zerowanie według ściąganych w internecie schematu.
4
Jeśli wcześniej nie miały doświadczenia wyzerowania żetonów lub nie masz umiejętności programowania mikrokontrolerów, powierz swój wkład profesjonalistów centrów serwisowych, jeśli nie chcesz go uszkodzić. Możesz też kupić wymienny chip dla danego modelu wkładu, który można znaleźć również w komputerowych sklepach i punktach sprzedaży kopiarki urządzeń i akcesoriów do nich. Zazwyczaj idą w komplecie zestaw razem z tonerem. Można również zamówić je w internecie. W tym przypadku trzeba po prostu перезаправить kasetę, aby zebrać je, wstaw nowy chipset na miejsce starego i sprawdzić, czy rozpoznano kaseta z tonerem w drukarce jako pełnego.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.