Jak размежевать działka

Межевание działki – jest to wykaz prac technicznych, na podstawie których działki można postawić na jeden katastralny rachunkowości, których możecie następnie zmienić paszport katastralny i plan, a także uzyskać absolutorium dla rejestracji praw własności w ФУГРЦ.

Jak размежевать działka

Trzeba

  • – oświadczenie w ФУЗКК;
  • – paszport;
  • – dokumentów prawnych na działkę;
  • – kopia planu terenów osiedli;
  • – akt zgody.

Instrukcja

1
Aby na swojej działce przeprowadzili межевание, skontaktuj się z ФУЗКК z oświadczeniem, odmian tytuł dokumentami, paszportem.
2
Do ciebie przyjdzie katastralny inżynier i przeprowadzi wszystkie niezbędne prace. Przed tym, jak cię odwiedzi specjalista, skontaktuj się z lokalną administrację i uzyskaj kopię planu terenów osiedli. Dokument ten jest potrzebny aby uzyskać precyzyjne ustawienie znaków granicznych na działce i w celu określenia granic z sąsiednimi działkami.
3
W samą procedurę geodezji ci zagłębić się nie ma potrzeby. Specjalista ds. katastru разметит межевые granicy, ustawi znaki miedz lub ogrodzenie, produkuje pełny opis granic i wyznaczonych współrzędnych w terenie, wyniesie plan i mapę, będzie topograficzną zdjęcia działki i terenu.
4
Na podstawie przeprowadzonych prac otrzymają pakiet dokumentów technicznych. Jeśli oznakowana rzeczywista powierzchnia działki była więcej, niż jest zapisane w dokumentach prawnych, należy pisemnie wyjaśnić pochodzenie zbędnych kwadrat.
5
Także trzeba złożyć pisemny akt uzgodnienia granic działki z sąsiadami. Napisz dokument na zwykłej kartce papieru, należy podać wszystkie imiona i NAZWISKA właścicieli lub właścicieli sąsiadujących działek, poproś, aby podpisać akt zgody. Wystarczy napisać „Z размеченными granicami zgadzam się” i umieścić podpis, data.
6
Jeśli ktoś z sąsiadów nie podpisuje akt zgody, trzeba będzie zwrócić się do sądu i rozwiązać wszystkie sporne kwestie w sposób określony przez prawo.
7
Z otrzymanymi dokumentami należy skontaktować się z ФУЗКК, wypełnij wniosek, zapłacić państwową opłatę drogowa. Działka postawią na jeden katastralny rachunkowości, wyciągnąć wszystko кадастровые dokumenty. Pobierz z nich wyciągi i zarejestruj prawo własności w ФУГРЦ.
Porada
Zapoznaj się ze wszystkimi przepisami dotyczącymi gruntów relacje i межевание: z FZ nr 17 i nr 93, z rozporządzeniem Rządu nr 396 i nr 105, z zaleceniami Росземкадастра, z listem Роснедвижимости nr AM/69.

logo
Kategoria:
Działki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.