Jak dodać link do pliku

Często trzeba dać możliwość użytkownikom nie tylko przeglądać strony i obrazu, ale i pobierać pliki w różnych formatach – archiwa, pliki muzyczne, dokumenty i pliki wideo. Nauczyć się odłożyć na stronach witryny linki do plików można i bez głębokiego zanurzenia się w ten język programowania.

Jak dodać link do pliku

Trzeba

  • – dostęp do zarządzania stroną przez ftp lub przez panel sterowania;
  • – pliki do pobrania;
  • – program do edycji stron html, wystarczy Notatnik.

Instrukcja

1
Utwórz w katalogu głównym witryny folder, w którym będziesz w przyszłości pobierać pliki, które zamierzasz dodawać linki. Nazwijmy ją dla wygody rozpoznawania „download” jest wspólną nazwą dla katalogu przechowywania plików na serwerze.
2
Pobierz folder download, pliki, na które masz zamiar odłożyć linki na stronie. Dla przykładu załadujemy do niego pliki: example.pdf – plik dokumentu, example.rar – plik archiwum, example.avi – wideo.
3
Utwórz w ciele edytowanej strony hipertekstowy odnośnik do strony głównej serwisu (można wskazać dowolną stronę, nie koniecznie główną, tak jak my i tak będziemy edytować ten link), nadaj mu nazwę, na przykład, „pobierz plik”. Jeśli utworzyłeś link w edytorze wizualnym panelu zarządzania stroną, to otwierając kod strony w edytorze tekstu, można zobaczyć w tym miejscu, gdzie umieszczona jest link kod typu takiego: [a href=”index.html”]pobierz plik [/a]
4
Wymień kod, znajdujący się w podwójnych cudzysłowach (w naszym przypadku „index.html”) na następujący: „http://vash-site.ru/download/example.pdf”. Zmieniony wygląd kodu – [a href=”http://vash-site.ru/download/example.pdf”]pobierz plik[/a]. Teraz użytkownik, klikając na link „pobierz plik”, będzie mógł pobrać dokument „example.pdf.
5
Podobnie przesuń zastępstwo dla pozostałych plików: vash-site.ru/download/example.rar, – użytkownik będzie mógł pobrać archiwum „example.rar”, vash-site.ru/download/example.avi, – użytkownik będzie mógł pobrać i obejrzeć film-plik example.avi”
Należy zwrócić uwagę
Zanim wysyłać na serwer pliki do pobrania, upewnij się, że mają standardowy format obsługiwany przez programami zainstalowanymi na komputerach użytkowników. Na przykład, jeśli chcesz ustawić na pobieranie muzyki w formacie M3U, który na swoim domowym komputerze można słuchać za pomocą programu Winamp, – nie fakt, że u każdego użytkownika witryny jest zainstalowany ten sam program.

Porada
Zmiany w kodzie tylko nazwę pliku, użytkownik ma możliwość zapewnić, aby pobrać wszystkie pliki, które zostały wcześniej pobrane do folderu download.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.