Jak dobrać rozmiar czapki

Aby dobrać czapkę do rozmiaru, wystarczy kilka montażu przed lustrem. Jeśli nakrycie głowy nie sprawia dyskomfortu i pasuje do twojego typu twarzy – rób zakupy. Inna sprawa, gdy nie ma możliwości prowadzić w handlu punkt przyszłego właściciela rzeczy. Na przykład, małego dziecka, chorego człowieka lub jubilata, którego czeka niespodzianka. W tym przypadku należy przestrzegać pewnych podstawowych zasad doboru czapek.

Jak dobrać rozmiar czapki

Trzeba

  • – tabela rozmiarów czapek;
  • – centymetr (taśma i linijka);
  • – lustro.

Instrukcja

1
Według Rosyjskich standardów, rozmiar nakrycia głowy oznaczone przez producentów w centymetrach zgodnie z obwodu głowy. Dowiedzieć się tego wskaźnika można za pomocą портняжного m, lub długiej taśmy i linijki. Zapięcie głowy w części potylicznej; przesuń centymetr po whisky i chwycić działka nad brwiami (na środkowej linii poprzecznej czoła). Uzyskana wartość będzie być pożądanym rozmiarze.
2
Poznaj międzynarodowe tabele rozmiarów dla dorosłych i dla dzieci nakrycia głowy, aby poruszać się w szerokim zakresie ofercie. Zaleca się zapoznać się z nimi wcześniej i zrobić w notatniku odpowiednie wpisy. Tak, na etykietce importowanych produktów można zobaczyć litery XXS (obwód głowy od 50 do 51 cm), XS (od 22 do 53), S (od 54 do 55), M (od 56 do 57), L (od 58 do 59), XL (od 60 do 61), i tak dalej. Czyli dla obwód głowy 56 cm potrzebował czapka 56-go typu lub rozmiaru M.
3
Zwracaj uwagę na czapki z tzw. stabilizator mapie. To jest wbudowane утягивающие paski, koronki i taśmy elastyczne na dole dupe nakrycia głowy. Taka konstrukcja produktu pozwala maksymalnie dostosować wielkość części głównej cięcia – kopułki. Nie martw się, jeśli popełnisz błąd z rozmiarem rzeczy na 1-3 jednostki.
4
Załóż приглянувшийся nakrycia głowy i uważnie przejrzysz się w lustrze. Ciepłe produkt musi całkowicie ukryć uszy; „właściwy” мысок zaokrąglone lub płaskodenne modelu na pewno odczuwalne głowie głowy. Oczywiście, gdy nie planujesz nosić pod osłoną czapki wysoką „koronę” włosów.
5
Zrób ostre skłony głowy w czapce w prawo-w lewo i w dół-góra. Po tych prostych eksperymentów produkt w rozmiarze pozostanie na miejscu, nie będzie zjeżdżać szwankuje lub opadać na czoło. Jeśli spód pokrywy zbyt ściska głowę, odstawić towar w bok. Bliski nakrycie głowy nie tylko niewygodny w noszeniu – łamie on krążenie krwi, a do tego pozostawia na czole brzydkie czerwone rowki.
Należy zwrócić uwagę
Uważnie przeczytaj standardowe tabela rozmiarów czapek różnych producentów. Należy pamiętać, że w niektórych krajach (np. w Anglii) obwód głowy mierzony w calach (1 cal to około 2,5 cm).

Porada
Na wybór rozmiaru i kroju nakrycia głowy w dużej mierze wpływają na cechy wzrostu i sylwetki jego właściciela. Styliści nie polecam niskim ludziom kupować bardzo puszyste i широкополые produktu, tak jak wizualnie to jeszcze bardziej zmniejsza wzrost. W tym przypadku są ładne zgrabne okrągłe czapki wełniane lub z krótkim włosiem. Wręcz przeciwnie, dla wysokich obywateli jakby specjalnie stworzone szerokie pola i duże osłony. Dobór odzieży jest inny, dlatego istnieją tylko ogólne zalecenia. Najważniejsze, aby nowy zakup przyniosła radość i podkreślić naturalne piękno swojego pana.

logo
Article Categories:
Odzież

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *