Jak cofnąć aktualizacje systemu Windows XP

Konieczność aktualizacji plików systemu operacyjnego wiąże się ze wzrostem jej bezpieczeństwa i stabilności pracy. Jednak istnieją sytuacje, gdy po zainstalowaniu kolejnej aktualizacji pojawiają się te lub inne problemy. W tej sytuacji użytkownik zaczyna myśleć o tym, jak usunąć zainstalowane aktualizacje.

Jak cofnąć aktualizacje systemu Windows XP

Instrukcja

1
Nie zapomnij, aby przed uruchomieniem aktualizacji tworzenie punktu przywracania systemu. To pomoże w razie jakichkolwiek problemów, przywrócić system do poprzedniego stanu. Do tworzenia punktu przywracania kliknij: Start – Wszystkie programy – Akcesoria – Narzędzia systemowe – Przywracanie systemu. Wybierz opcję „Utwórz punkt przywracania”, kliknij „Dalej”. W wyświetlonym oknie wprowadź nazwę tworzonego punktu – np. datę utworzenia.
2
Jeśli po aktualizacji system nie działa poprawnie, spróbuj odinstalować aktualizacje. Otwórz: „Start” – „Panel sterowania” – „Dodaj lub usuń programy”. W górnej części ekranu znajduje się opcja „Pokaż aktualizacje” i zaznacz obok niego pole wyboru. Następnie możesz usunąć zainstalowane aktualizacje. W tym przypadku, jeśli z jakiegoś powodu się to nie udało lub wycofywanie nie doprowadził do niezbędnych zmian, należy spróbować przywrócić system do wcześniejszego stanu systemu przez utworzone wcześniej punkty kontrolne.
3
Całkiem możliwe, że nie tworzyli punktów kontrolnych. Mimo wszystko spróbuj je znaleźć, ponieważ system sam tworzy takie punkty podczas instalacji programów, sterowników itp. W oknie przywracania dni, dla których zostały utworzone punkty kontrolne, są oznaczone pogrubioną czcionką. Wybierz taką opcję i przeprowadzić procedurę odzyskiwania.
4
Niestety, w wielu przypadkach procedura odzyskiwania nie pomaga. Jeśli masz dysk instalacyjny, uruchom ponownie komputer i uruchom system w trybie odzyskiwania. W tym przypadku wszystkie zmienione pliki zostaną zastąpione ich oryginałami z dysku cd-rom. Twoje dane są przy tym nie ucierpią.
5
Istnieje jeszcze jedna opcja odzyskiwania – ponowna instalacja systemu operacyjnego w trybie aktualizacji. Uruchom komputer, włóż płytę z SYSTEMEM do napędu. Wybierz w wyświetlonym menu instalacji systemu Windows, a następnie – to ważne! – po pojawieniu się nowego okna wybierz opcję „Aktualizacja”. W tym przypadku zostaną zapisane wszystkie ustawienia, aplikacje i dokumenty.
6
Biorąc pod uwagę, że jakieś błędy są zawsze możliwe, przed aktualizacją zapisz ważne dane na nośnik zewnętrzny lub na inny dysk – to nie na ten, na który postawisz SYSTEMU. Jeśli masz jeden dysk, podzielić go na co najmniej dwa. Na jednym będzie stać SYSTEMU, na drugim będziesz przechowywać wszystkie dane. Taka opcja znacznie zwiększa bezpieczeństwo informacji – nawet w przypadku całkowitego załamania SYSTEMU plików na drugim dysku nie ucierpią.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.