Jak blokować reklamy w przeglądarce Opera

Istnieje kilka sposobów, aby zablokować reklamy w przeglądarce Opera. Rozważmy dwa z nich: pierwszy – blokada bezpośrednio na miejscu, drugi – korzystanie z bazy adresów banerów reklamowych.

Jak blokować reklamy w przeglądarce Opera

Instrukcja

1
Na początku (w pierwszym i drugim kroków tej instrukcji) będzie opisany sposób blokowania reklam w sprawie, tj. gdy jesteś już w jakimś miejscu, gdzie przed oczami miga irytujący baner. Kliknij prawym przyciskiem myszy na pustym miejscu strony i w wyświetlonym menu wybierz trzeci od dołu opcję – „Zablokuj zawartość”. Strona zmieni wygląd: wszystkie elementy, które nie będą w stanie zablokować, staną się nieaktywne.
2
Kliknij myszką na tym elementom, które chcesz zablokować (po kliknięciu na nich pojawi się napis „Zablokowany”). Aby zdjąć blokadę, jeszcze raz kliknij na banner. Gdy skończysz, kliknij przycisk „Gotowe”, która znajduje się po prawej stronie u góry. Lub „Anuluj” (znajduje się tam obok siebie), jeśli zmienisz zdanie. Strona przyjmie poprzedni wygląd, ale już bez blokowanych banerów. I teraz za każdym razem, kiedy będziesz wchodzić na tę stronę, zablokowane elementy będą dla ciebie widoczne.
3
Teraz drugi sposób. To wymaga nieco więcej wysiłku, ale w przyszłości, jak mówią finansiści, będzie się opłacać. Dla niego nie musi wejść na konkretną stronę internetową. Kliknij opcję menu „Narzędzia” > „Zaawansowane” > „Блокируемое zawartość”. Jeśli główne menu jest ukryte (a wraz z nim nie ma opcji „Narzędzia”), otwórz go, klikając na przycisk z wizerunkiem ikony Opera w lewym górnym rogu okna programu, a następnie w wyświetlonym menu – „Pokaż pasek menu”. Lub naciśnij klawisze Ctrl+F12, a następnie wybierz zakładkę „Zaawansowane”, w sekcji „Treść” i kliknij przycisk „Блокируемое zawartość”.
4
Wpisz na listę „referers” najczęściej występujące adresy banerów reklamowych: http://*.adriver.ru, http://*.adbn.ru, http://*.rusban.ru itp., Z bardziej pełną listą można zapoznać się na link, który znajduje się na końcu tej instrukcji. Gdy skończysz, kliknij „Zamknij”, a następnie OK.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.