Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce internetowej

Podczas pracy w internecie w pamięci podręcznej przeglądarki wchodzą różne elementy stron, które przyspieszają pobieranie stron internetowych podczas ich kolejnej wizycie. W przypadku, gdy zawartość pamięci podręcznej staje się przyczyną nieprawidłowego ładowania stron lub użytkownik chce usunąć z komputera wszystkie informacje o odwiedzanych stronach, należy wyczyścić pamięć podręczną.

Jak wyczyścić pamięć podręczną w przeglądarce internetowej

Instrukcja

1
Aby usunąć dane z pamięci podręcznej w przeglądarkach dostępne są odpowiednie opcje. Tak, jeśli pracujesz w najbardziej znanym i rozpowszechnionym przeglądarce Internet Explorer, aby wyczyścić pamięć podręczną otwórz w menu opcję „Narzędzia” i wybrać „opcje internetowe” – „Ogólne”. W otwartym oknie zlokalizuj „Tymczasowe pliki internetowe” i kliknij przycisk „Usuń”. Proces usuwania może potrwać jakiś czas. Po jego zakończeniu kliknij przycisk „OK”.
2
Podczas pracy w przeglądarce Mozilla Firefox w menu „Narzędzia”, następnie „Ustawienia”. W otwartym oknie wybierz zakładkę „Zaawansowane” – „Sieć”. W dziale „Niezależne magazyn” kliknij przycisk „Wyczyść teraz”, a następnie kliknij „OK”.
3
W tym przypadku, jeśli korzystasz z przeglądarki „Opera”, do czyszczenia pamięci podręcznej wybierz w menu „Narzędzia” opcję „Usuń prywatne dane”. Pojawi się okno, w którym będziesz mógł wybrać, które dane mają zostać usunięte. Po tym, kliknij „Usuń”, a następnie zamknij okno. Cache można wyczyścić i tak: otwórz: „Narzędzia” – „Ustawienia” – „Zaawansowane” – „Historia”. W otwartym oknie kliknij przycisk „Wyczyść”. Możesz ustawić automatyczne czyszczenie pamięci podręcznej po zakończeniu pracy, aby to zrobić zaznacz opcję „opróżniaj przy zamykaniu”.
4
Podczas korzystania z przeglądarki Google Chrome, otwórz ustawienia, klikając na ikonę klucza. Wybierz opcję „Narzędzia”, a następnie „Wyczyść dane przeglądarki”. W wyświetlonym oknie zaznacz dane, które chcesz usunąć, w tym przypadku jest to cache. Kliknij przycisk „wyczyść dane przeglądarki”.
5
W przeglądarce Safari cache jest czyszczony jest bardzo proste: kliknij w menu „Edycja”, wybierz „Wyczyść pamięć podręczną” i kliknij przycisk „Wyczyść”.
6
Czyszczenie pamięci podręcznej jest szczególnie przydatna w przypadku, jeśli pracujesz na zdalnym komputerze. Aby nikt nie podążył, jakie strony odwiedzasz, zawsze należy wyczyścić pamięć podręczną i historię – w nim przechowywane są linki na wszystkie odwiedzone strony.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *