Jak ustawić stronę startową Opera

Opera to popularna przeglądarka internetowa, stworzony przez naukowców firmy Telenor w Norwegii. Data uruchomienia programu – 1994 r. Z 2005 r. produkty Opera PC i Opera Mini są dystrybuowane za darmo, a od 2009 r. pojawiła się wersja dla telefonu komórkowego.

Jak ustawić stronę startową Opera

Trzeba

  • – Komputer PC lub inne urządzenie cyfrowe;
  • – zainstalowana przeglądarka.

Instrukcja

1
Wersji przeglądarki dla różnych urządzeń elektronicznych mają wspólne cechy menu, więc ustawić stronę startową w przeglądarce można tymi samymi działaniami na komputerze i telefonie. Otwórz na pasku narzędzi menu „Narzędzia”.
2
Następnie wybierz opcję „Ustawienia” i podmenu „ustawienia Ogólne”.
3
W wyświetlonym oknie dialogowym zostanie otwarta zakładka „Podstawowe”. Pierwsze dwa wiersze w zakładce określają, jaką stronę należy otworzyć po uruchomieniu przeglądarki.
4
W rubryce „Przy starcie” zaznacz odpowiednią opcję: kontynuować poprzednią sesję, otworzyć pustą stronę lub otworzyć stronę główną. Poniżej znajduje się pole do wprowadzania adresu strony głównej. Wprowadź adres zasobu, który chcesz zrobić zwrotną.
5
Kliknij przycisk OK, aby zapisać ustawienia strony startowej i wyjść z menu. Uruchom ponownie przeglądarkę, aby sprawdzić aktywność ustawień.
6
Przy pewnych ustawieniach trybu przeglądarki pasek narzędzi nie jest widoczny na górze. W takim przypadku do zarządzania wszystkimi ustawieniami, kliknij logo „Opera” (biała litera „O” na czerwonym tle) w lewym górnym rogu przeglądarki. Znajdź opcję „Ustawienia” i dalej postępować według pierwszego algorytmu.
7
W razie potrzeby można to zrobić przez naciśnięcie kombinacji na klawiaturze. Menu „ustawienia Podstawowe” nazywa się po jednoczesnym naciśnięciu Ctrl+F12. Nie ma znaczenia aktualna układ klawiatury. Pojawi się już znajome okno dialogowe, trzeba tylko dokonać odpowiednich zmian w konfiguracji uruchamiania i adres.
logo
Article Categories:
Internet-oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *