Jak zwiększyć głośność mikrofonu

Większość mikrofonów, w szczególności zawodowych, nie mają własnego regulatora głośności. Za ilość dźwięku odpowiada dodatkowego sprzętu, do którego jest on podłączony. To komputer, wzmacniacze i konsola miksująca.

Jak zwiększyć głośność mikrofonu

Trzeba

  • – mikrofon;
  • – sprzęt fotograficzny;
  • – komputer.

Instrukcja

1
W sferze zawodowej podjęta podłączyć mikrofon do микшерскому pilota. Stamtąd idzie kabel do wzmacniacza i kolumny, z której dochodzi dźwięk. Początek regulacji głośności znajduje się na pilocie.
2
Przed włączeniem kanału mikrofonu zabierz całą głośność na minimum. Następnie włącz kanał i wyprowadzić ogólną głośność do połowy lub nieco wyżej i dopiero wtedy ustaw głośność kanału. Stale kontroluj poziom głośności, mówiąc na głos, co chcesz. Szczególnie pasują słowa z dużą ilością sizzling: na nich można dowiedzieć się, czy mikrofon zaś skwierczeć i gwizdać podczas mowy lub śpiewu. W razie potrzeby należy zmniejszyć jego czułość.
3
Regulatory głośności głośników znajdują się na tylnej powierzchni, rzadziej z przodu. Jest to przekaźnik, który oznaczono jako „Volume” lub „Master Volume”. Sterowanie głośnością przez kolumny głośnikowe zdarza się bardzo rzadko, ponieważ wystarczy kontroli z pilota. Ten środek jest stosowany, jeśli głośnik jest włączony na minimalną głośność.
4
Podczas pracy przy komputerze, sterowanie odbywa się poprzez ustawienia dźwięku. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę głośnika. Znajduje się on w prawej części panelu pulpitu. Wybierz opcję „Mikser” (w przeciwnym razie może się nazywać „Otwórz mikser głośności”. Regulacja głośności mikrofonu znajduje się w jednym z opcji dostępnej w oknie dialogowym.
5
Mikser na komputerze można również otworzyć za pomocą Panelu sterowania. Wybrać komponent „Dźwięk” i dalej postępuj zgodnie z opisaną nieco powyżej instrukcjami.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.