Jak zrobić ścianę w toalecie

Jedną z wad łazienek w domach jest otwarty kanał członka. Można go ukryć kurtyną, ale lepiej zrobić гипсокартонную ścianę. Czasu, aby to zrobić całkiem sporo, a w rezultacie będzie bardzo przytulny i czysty pokój.

Jak zrobić ścianę w toalecie

Trzeba

  • – metalowy profil lub drewniane kantówki na skrzynie;
  • – na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych;
  • – wkręty;
  • – zawiasy;
  • – drzwiczki;
  • – uchwyt.

Instrukcja

1
Kup na wilgoć płyt gipsowo-kartonowych, wyróżnia go zielony lub niebieski kolor papieru. Ten materiał jest impregnowany składem, chroniącą przed wnikaniem wilgoci, pleśni i zgnilizny.
2
W pełni ciasno obejmuje rury nie warto, bo może trzeba dostęp do kranów, перекрывающим wodę. Zastanów się, gdzie będziesz robić drzwiczki, aby było wygodnie ją otwierać. Jest jeszcze jedna opcja – zamknąć szczelinę w гипсокартонной ścianie plastikowych żaluzji.
3
Żaluzje łatwiej, niż drzwi, więc całą ścianę można zamontować na metalowy profil. Jeśli wybierzesz drzwi, wzmocnienia miejsce pod zawiasy drewniany blok. Lub całkowicie użyj bloku zamiast profilu.
4
Narysuj kredą na podłodze i suficie linii, gdzie będzie zamontować profil lub osełkę. Najpierw zrób znak na suficie, a potem z pomocą pionu – na podłodze i na ścianach bocznych. Raczej ci nie potrzebne są dodatkowe pionowe listwy, tak jak szerokość ścianki nie będzie szerszy arkusz płyty gipsowo-kartonowej. Jeśli ściana jest szeroka, licz miejsce dla następnej reiki tak, aby krawędź arkusza przypada na połowę tej szafy.
5
Profil łatwo być cięte nożycami do metalu lub metalu. Zamontowany profil, z przerwą pomiędzy śruby nie więcej niż 40 cm Weź jako łącznika kołki, jeśli ściana murowana lub betonowa.
6
Pokrój arkuszy płyt kartonowo-gipsowych do metalu z drobnymi ząbkami, na podstawie wymiarów ściany. Części należy układać szczelnie stawu do stawu, aby nie było widać w profilu. Śruby wybieraj specjalne, dostosowane do płyt kartonowo-gipsowych.
7
Na nową ścianę z płyt gipsowo-kartonowych można układać кафельную płytki lub pomalować ją farbą akrylową do pomieszczeń wilgotnych. Przed obróbką zagruntować powierzchnię odpowiednią farbą podkładową.
8
Jeśli ściana była bardzo wąska, około pół metra, warto podzielić ją drzwiami. Wybierz мебельную drzwiczki lub zamocować płyty gipsowo-kartonowej na ramkę z osełek. Zaznacz na bocznych odcinkach miejsca mocowania drzwi i ściany rób przed i po. Do mocowania pasują wysokiej jakości zawiasy meblowe.
9
Przy szerokiej ścianie na etapie pracy nad paka wzmocnić pionowy drewniany klocek na linii, gdzie zostaną umieszczone zawiasy drzwi. Nie zapomnij o uchwyt do otwierania drzwi.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.