Jak zrobić samemu crack do gry

Problem нелокализованного oprogramowania stale staje przed przeciętnym użytkownikiem: daleko nie każda właściwa gra ma рускоязычную odmianę, a pracować z zagranicznym nie każdy może. Dlatego pytanie rusyfikacji nie traci na swojej aktualności i minimalne umiejętności w tej dziedzinie mogą się przydać każdemu.

Jak zrobić samemu crack do gry

Instrukcja

1
Przygotuj wszystkie potrzebne informacje. Podejmując się tłumaczenia jakiegoś programu, upewnij się, że wszystkie użyte w niej określenia są ci znane. Aby to zrobić, należy nawet podczas korzystania z tłumacza, bo jakość tłumaczeń maszynowych zawsze pozostawia wiele do życzenia i modyfikować je ręcznie prostu trzeba. Jeśli zajmujesz się tłumaczeniem gry, to trzeba wiedzieć, scenariusz i fabułę: często repliki postaci znajdują się nie w kolejności chronologicznej, a więc domyślić o tym, co się dzieje z kontekstu będzie dość trudne. Bardzo pożądane jest, aby mieć przynajmniej podstawowe umiejętności programowania. Przecież musisz pracować bezpośrednio z kodem programu, a ponieważ proste zmiany tekstu obejść się uda nie zawsze. Zakres możliwych problemów jest bardzo szeroki, a ponieważ rozwiązanie każdej trzeba szukać indywidualnie.
2
Potrzebny będzie program-edytor zasobów. Asortyment tych na rynku jest dość szeroki: dla początkujących użytkowników nadaje Resource Hacker lub Restorator, bardziej zaawansowani mogą korzystać z ResHack. Programy różnią się od siebie minimalnie – każda pozwala „wejść do środka” programy i edytować wszystkie treści według własnego uznania.
3
Za pomocą edytora zasobów metodycznie zacznij uporządkować pliki programu. W jednym z nich znajdziesz wszystkie informacje tekstowe programu (lub jego większość). Edytować wszystkie można bezpośrednio w oknie wyszukiwania, jednak bezmyślnie wymieniać wszystkie kluczowe na rosyjskie państwo nie zawsze. Na przykład, należy pamiętać działanie kodu (naruszenie integralności programu może prowadzić do nieprawidłowego działania pliku), rozpoznawanie programem cyrylicy (co zdarza się nie zawsze) lub rozmiar pola z tekstem (często bywa tak, że napis „Zapisz grę” po prostu nie pasuje tam, gdzie wcześniej było Save Game). Można spotkać się również z tym, że program będzie запакована lub chroniona – rozwiązanie problemów tego rodzaju wymaga dużych kwalifikacji.
logo
Article Categories:
Gry komputerowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *