Jak zrobić prostopadłościan

Proces uczenia się staje się o wiele bardziej interesujące i bardziej efektywne, jeśli dać pracę nie tylko umysł, ale i ręce. Aby połączyć przyjemne z ciekawym, robimy kartonowe modele figur geometrycznych. Pierwszy w kolejce – równoległościan.

Jak zrobić prostopadłościan

Trzeba

  • Arkusz tektury formatu A3, linijka, ołówek, gumka, nożyczki, klej PVA

Instrukcja

1
Weź arkusz tektury w formacie A3. on nie powinien być zbyt gruby i twardy, inaczej podczas zginania mogą wystąpić pęknięcia.
2
Umieść karton pionowo. Podziel go na pół pionową linią. Z jej pomocą łatwiej ci będzie kontrolować prawidłowe rozmieszczenie na arkuszu części.
3
Odwrót od dolnej krawędzi 4 cm i odstawić w prawo i w lewo od osi pionowej na 6 cm połączyć te kropki linii poziomej, równoległej do podłoża arkusza.
4
W górę od każdej krawędzi odcinka odstawić na 8 centymetrów i pociągnij górną ścianę równoległoboku.
5
Następnie powtórz tę czynność jeszcze trzy razy – musisz się udać tylko cztery równoległoboku, połączonych ze sobą.
6
Od ostatniej, najniższej górnej krawędzi odłóż 1,5 cm w górę. Masz zawór, za pomocą którego trzeba będzie połączyć sąsiednie strony ze sobą.
7
Do bocznych ścian drugiego równoległoboku należy spojrzeć na kwadratowe strony, równe 8 cm, a do każdej z nich – po trzy calowe zaworu.
Jak zrobić prostopadłościan
8
Wyciąć obraz równoległoboku. Zegnij kartonowych wzorzec dla każdej z linii. Można wstępnie spędzić w nim z naciskiem uchwytem (od wewnętrznej strony), wtedy zgięcia będą powoli.
9
Промажьте zawory klejem PVA i włóż je do środka figury.
logo
Kategoria:
Szkoły

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.