Jak zrobić piórowe zawór

Trakcyjnych charakterystyki silnika czasami staje się niewystarczające. W niektórych trybach zaczyna robić wyrzut mieszaniny palnej z powrotem do gaźnika, co prowadzi do zmniejszenia mocy pojazdu i wydatkowania ponad normę paliwa. W takich przypadkach zaleca się, aby zainstalować piórowe zawór między cylindrem silnika i gaźnikiem.

Jak zrobić piórowe zawór

Trzeba

  • – stal o grubości 4 mm;
  • – текстолитовые płytki o grubości 1 mm;
  • – phosphor bronze 0,3 mm;
  • – wiertarka;
  • – wyrzynarka z пилкой do metalu;
  • – bułgarski;
  • – pilnik.

Instrukcja

1
Zbierz korpus zaworu z текстолитовых płytek w 1 mm grubości. Skleić je żywicą epoksydową. Łącz szczegóły w skok dla większej wytrzymałości produktu. Gdy klej stwardnieje zaokrąglij jego kąty w przedniej części obudowy, a ściany boczne z otworami w kształcie prostokąta starannie przeszlifować.
2
Jeśli korzystasz z jednego kawałka blachy nierdzewnej, na początek należy zaznaczyć na nim elementy zaworu, wyciąć je i ustawić na наждаке. Gotować je ze sobą, aby była konstrukcja w kształcie domku. Wytnij w nim okna i wywierć otwory 4,5 mm średnicy, w które potem będą blokowane płatki i ograniczniki.
3
Przygotuj płatki z brązu fosforowego. Wzmocnić je razem z płytkami-ograniczniki za pomocą śrub M3 i nakrętek. Ograniczniki wygiąć z blachy 0,8 millimetrowej nierdzewnej. Zrób dodatkowy wyłącznik w tłokowa spódnicy, aby poszerzyć fazę ssania.
4
Выфрезируйте element odległościowy z jednego kawałka metalu lub z blachy nierdzewnej, połączony lutowania mosiądzu. Aby wykonać kołnierze, wyciąć z blachy stalowej kwadrat o wymiarach 60×60 mm. Проточите w nim okno 29х30 mm, w które będzie włożyć adapter. Gotować części między sobą. Aby zrobić kołnierz cylindra, zdjąć szablon z gaźnika i przenieść wymiary na metal. Wytnij kołnierz szlifierka i doprowadzić na наждаке.
5
Aby zainstalować piórowe zawór, wyczyść gaźnik, wyjąć aluminiowy korpus, a na jego miejsce wykonać montaż zaworu. Od strony gaźnika należy umieścić паранитовые uszczelki.
Należy zwrócić uwagę
Nie należy używać cyny do produkcji лепесткового zaworu, ponieważ materiał ten nie daje odpowiednią wytrzymałość połączenia.

Porada
Można posłużyć się gotowymi płytkami zaworu od podwieszane rekreacyjnego silnika. Aby ograniczniki i płatki zostały zamocowane, zamiast śrub lepiej użyć заклепы.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.