Jak zrobić piękny kokarda do włosów

Piękny łuk nie tylko dobrze wygląda na włosach dziewczynki, ale i sprawia, że kobietę, eleganckie i wyrafinowane. Najważniejsze, aby był odpowiedniej wielkości i dobrze kojarzy się z pozostałymi przedmiotami garderoby.

Jak zrobić piękny kokarda do włosów

Trzeba

  • – taśma o szerokości 5-7 cm;
  • – taśma z nadrukiem lub taśma o szerokości 2-4 cm;
  • – broszka z dużym kamieniem;
  • – nici w odpowiednim kolorze;
  • – igła;
  • – klej w żelu podstawie;
  • – przedmiot, do którego będzie mocowana kokardka.

Instrukcja

1
Wybierz przedmiot, na którym będzie przymocować wstążkę. Może to być opaska, spinka, bramka, gumy lub bandaż. Rozmiar gotowego banta zależy od tego, na czym on będzie się trzymać.
2
Kup (lub znajdź go w бабушкином skarb z ozdobami) broszka z dużym kamieniem w środku. Doskonałym rozwiązaniem będzie tzw. kamień księżycowy, cieszyły się popularnością wśród mody lat sześćdziesiątych.
3
Kup w sklepie dla tkaczy отрез grubej nieprzezroczystej taśmy o szerokości 5-7 cm Lepiej, jeśli ona będzie monochromatyczny. Ponadto, trzeba będzie bardziej wąskie wstążki lub tasiemki, pierwszeństwo w kolorze lub w tej, u której krawędzie wykończone lurex. Najważniejsze, aby obie taśmy w harmonii między sobą i broszka. Jeśli masz zamiar zamontować łuk na ободке, należy również zwrócić uwagę na kolorystyczne połączenie wszystkich części.
4
Odciąć od szerokiej taśmy dwa paski o długości 15 cm, Jeżeli łuk będzie mocowana na gumce, długość kawałków powinna być mniejsza. Od wąskiej wstążki wyciąć dwa kawałki na 0,5 cm dłuższe niż szerokie. Momencie rzucenia przypala plastry zapalniczkę, aby nie runąć.
5
Umieścić wąski отрез na szeroki środku, korzystał kawałek kilka szwów z obu stron. Odwrotna strona wąskiej taśmy musi znajdować się na przedniej stronie szerokiej taśmy. Powtórz operację z dwoma innymi cięciami.
6
Złóż każdy z elementów na pół, przełożyć drobnych oczek, zdobywając wszystkie cztery cięcia taśmy razem. Dokręcić wątek, aby powstały fałdy, zabezpieczyć. Rozłóż krawędzi.
7
Szyć przedmiotu do siebie, aby powstał łuk. Możesz też użyć kawałek tektury, przykleić do niego prisborennye części taśm.
8
Umieść w centrum konstrukcji broszka. Jeśli zamek nie działa, zrób obie części banta, zabezpieczyć. Jeśli zapięcia nie, skorzystaj z klejem.
9
Załączyć otrzymany łuk do ободку lub заколке klejem lub nici.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.