Jak zrobić parowe, wanienki do twarzy

Zabiegi oczyszczające pozwalają utrzymać skórę zdrową, zwalnia ją od górnej warstwy martwych komórek, przywracają nawilżenie, odżywia tkanki w tlen. Parowe kąpiele można zrobić w domu, nawet jeśli nie masz specjalnego urządzenia.

Jak zrobić parowe, wanienki do twarzy

Trzeba

  • – zbiornik o dużej średnicy;
  • – rumianek, szałwia, mięta;
  • – duży ręcznik.

Instrukcja

1
Przygotuj garnek z wodą – wybierz pojemność dużej średnicy, aby powierzchnia przetwarzania prom był obszerny. Wlać wodę, wsypać suszonych ziół (rumianek, szałwia, mięta) i umieścić na ogniu. Jak tylko woda się zagotuje, wyłączyć ogień i pozostawić na skład w ciągu 15 minut, zamykając patelnię pokrywką. To wystarczająco dużo czasu, aby woda była do przyjęcia dla wanienki temperatury, a zioła oddali wszystkie swoje właściwości użytkowe. Nie oddychaj nad rondlem z dopiero co закипевшей wodą, w przeciwnym razie może pojawić się oparzenia błon śluzowych dróg oddechowych.
2
Przygotuj skórę do zabiegu – usuń makijaż, przetrzyj twarz tonikiem oczyszczającym lub balsam, związać włosy. Pochyl się nad patelni tak, aby odległość między skórą i wodą było nie mniej niż 30 centymetrów – oddychać prom w ciągu 20 minut, накрывшись ręcznikiem. Jeśli szybko się pocisz, zdejmij ręcznik, wytrzeć twarz lub umyj twarz zimną wodą i kontynuuj procedurę.
3
Jeśli twoja skóra jest sucha lub normalna i nie potrzebuje dalszego oczyszczenia, to zrób odżywczą maskę. Tak jak w распаренном postaci skóra jest bardziej spostrzegawczy, to wszelkie zabiegi po parowej łaźni przyniesie więcej korzyści – nasmarować skórę sokiem z owoców, nałóż odżywczy lub nawilżający skład.
4
Jeśli na skórze są czarne kropki, to należy je usunąć. Owiń palce wskazujące za pomocą gazy szmatką i lekko naciskając oczyścić pory – ściśnij tylko te zaskórniki, które łatwo wychodzą. Po zakończeniu czyszczenia należy nasmarować skórę wacikiem nasączonym środkiem dezynfekującym, a następnie nałóż na twarz maskę стягивающую.
5
Rób łaźnię załadowczą przed snem, aby mięśnie rozluźnione i jeśli pojawiły się zaczerwienienia po oczyszczeniu, to skóra się uspokoiła i blanszowane. Po zabiegu niewskazane nakładać na twarz makijaż i wbijać pory.
6
Ustawić indywidualny prawidłowości parowych procedur, w zależności od rodzaju skóry. Skórę tłustą można распаривать trzy razy w miesiącu do 20 minut (należy dodawać do wody, liść laurowy, nagietek, rumianek), sucha skóra potrzebuje w pojedynczej procedurze w ciągu miesiąca w ciągu 10 minut (domagaj pomarańczy, róży). Dwa razy w miesiącu należy czyścić normalną skórę (wybierz mieszanka ziół – drzewo sandałowe, goździk, tymiankiem, itp.).
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.