Jak zrobić paragon

Dowód zakupu – jest to dokument, świadczący o fakcie zakupu określonego towaru u wyznaczonego w nim sprzedawcy. Jest używany w przypadku raportu z wydatków wraz z paragonem lub reklamacji do sprzedawcy.

Jak zrobić paragon

Instrukcja

1
Jednolitego formularza paragonu nie ma, ale jest popularny rodzaj tego dokumentu, z którego korzysta większość sprzedawców. Organizacja ma prawo samodzielnie stwierdzić formularz paragonu, ale należy przy tym przestrzegać przepisów ustawy z 21.11.1996 N 129-FZ o rachunkowości.
2
Przy sporządzaniu formularza paragonu należy przestrzegać obowiązkowa obecność następujących elementów: nazwa dokumentu, w centrum arkusza powinno być napisane „Dowód zakupu” dużymi literami; numer dokumentu (umieszcza się w kolejności); data wystawienia, jeśli paragon jest dołączony paragon z kasy fiskalnej, chcesz w nich muszą być zgodne.
3
Prosimy podać nazwę organizacji w formie drukowanej i / lub piśmie. Lepiej po prostu zrobić znaczek w prawym górnym rogu. Do znaków czeków przedsiębiorców indywidualnych: Imię, nazwisko, NIP i REGON.
4
Bezpośrednio przy zakupie w pusty formularz paragonu wpisuje się nazwę zakupionego towaru, usługi; ilość; wartość jednostkowa oraz łączna kwota. Na dole dokumentu umieszcza podpis osoby, znakomitego czek, nazwisko i inicjały, a także pieczęć organizacji.
5
Przy wypełnianiu nazwy towaru trzeba przepisać oddzielnie każdą pozycję, nie jest dozwolone uogólnienie. Na przykład, nie „szopka bożonarodzeniowa”, a osobno: „gwoździe”, „wiadro”, „mop” itp.
6
Prawo federalne № 162-FZ z dnia 7 lipca 2009 r. zostały wprowadzone zmiany do ustawy nr 54-FZ, w szczególności przedsiębiorcom i organizacjom w przypadku sprzedaży towaru dozwolone było nie korzystać z PFK, ale przy tym należy wydać na żądanie nabywcy dokument potwierdzający zakup towaru u tego sprzedawcy. W tej chwili dowód zakupu jest takim samym dokumentem potwierdzającym zakup towaru lub usługi, jak i kasowym. Na podstawie niego mogą wyniknąć wymagania ochrony praw konsumentów, w przypadku niskiej jakości świadczenia usługi lub sprzedaży towaru nieodpowiedniej jakości.
logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.