Jak zrobić swój sklep udany

Otworzyć sklep jest bardzo prosta, ale jego sukces nie jest łatwym zadaniem. Wielu przedsiębiorców zamykają swoje punkty handlowe, nie продержавшись na powierzchni nawet roku. Jak uniknąć najczęstszych błędów, jak przyciągnąć nabywców i uzyskać od sklepu największy zysk?

Jak zrobić swój sklep udany

Instrukcja

1
Można zapomnieć konkurentów. Zapraszamy w każdy sklep, który sprzedaje ten sam produkt, co masz, i spojrzeć na biznes konkurenta najpierw oczami zwykłego nabywcy, a potem z profesjonalnego punktu widzenia. Należy zwrócić uwagę na ustawienie towaru, obsługa pracowników, jeśli sklep spożywczy, to pod kątem reklamowanego towaru. Można wziąć najbardziej, twoim zdaniem, niepotrzebny towar i sprawdzić termin ważności. Jeśli to będzie salon odzieży, to jakość towaru określić jeszcze łatwiejsze.
2
Spójrz na ceny. Jak odnoszą się do tego ceny kupujący, przeanalizuj. Region, w którym otwarto sklep, należy również dokładnie zbadać. Po prostu kliknij na ulicy, co widzisz? Ogromna ilość drogich samochodów około każdego domu w przerwie obiadowej lub brak samochodów w ogóle. Jakie domy w tej okolicy? To elitarne budynki lub полуразваленные двухэтажки, w których nie ma ani jednego tusze? W pierwszym przypadku warto otwierać droższe sklep, ponieważ ludzie mieszkający w okolicy, mają dobrych dochodach. Oni mogą sobie pozwolić na najlepsze. W drugim przypadku ludzie bardziej potrzebują w sklepie, w niedgrogim stylu, gdzie ceny poniżej cen rynkowych.
3
Sprawdzaj towar osobiście. Teraz nie można dopuścić do nadzoru. Potrzebne są tylko odpowiedzialnych dostawców, które dostarczają produkty wysokiej jakości, w uzgodnionych terminach. Zły dostawca może zawieść w najbardziej nieodpowiednim momencie, a kupujący nie wybaczają błędy.
4
Należy zwrócić uwagę na personel, który przyjmuje do pracy. Handlowcy i menedżerowie muszą być grzeczni, обходительными, a także чистоплотными. Niechlujstwo od razu rzuca się w oczy i powoduje niechęć. Lepiej wydać pieniądze na szkolenie sprzedawców, niż tracić klientów.
5
Skontaktuj się z profesjonalnym мерчандайзеру, aby zrobił ekspozycji towaru. Uwierz mi, poprawnie wyłożony towar zwiększa sprzedaż kilka razy.
6
W sklepie powinno być wystarczająco dużo miejsca, aby kupujący nie tłoczyli się i nie wpadka siebie z nóg. Lepiej wynajmij lokal o większej powierzchni. Najważniejsze, żeby nie było aktualnych sufitów i обшарпанных ścian. Zrób remont, umówić się z właścicielem, aby dał ci zniżkę.
7
Przyciągaj klientów w jakikolwiek sposób: uruchom reklamę w lokalnej telewizji, zamów umieszczenie banerów na tablic miejskich, wynajem расклейщиков reklam, раздавайте литовки, zostawiać wizytówki, utwórz stronę-wizytówkę w internecie. A co najważniejsze, nie zapomnij, że żywa reklama jest najlepsza. Jeśli twój sklep jest naprawdę dobry, to każdy kupujący, który przyszedł na pierwotnej reklamie, sam stanie stałym klientem i zabierze ze sobą 10 znajomych.
Porada
Nie zniechęcaj się, jeśli za pół roku nie окупили załączniki do sklepu. Dalej ciężko pracować, samodzielnie sprawdzając jakość towarów i pracy sprzedawców. Zrób akcję zniżki i prezenty, ludzie to lubią.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.