Jak dokonać zmian w statucie SP. z o. o.

Statut Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (SP. z o. o.) – kapitał podstawowy dokument, który zawiera informacje na temat danej organizacji. Jest on wystawiony w momencie jej tworzenia i wchodzi w skład pakietu dokumentów niezbędnych do rejestracji państwowej osoby prawnej. Dokonać zmian w statucie SP. z o. o. dokonane w trakcie jego działalności, należy w ciągu miesiąca od momentu podjęcia decyzji.

Jak dokonać zmian w statucie SP. z o. o.

Instrukcja

1
Zmiany w statucie SP. z o. o. konieczna w przypadku, gdy zmienił się skład uczestników, założyciele postanowili zmienić jego nazwę, zmienił się adres siedziby firmy, jej kierownictwo, nastąpiło zmniejszenie lub powiększenie kapitału zakładowego lub powstała konieczność dostosowania określone w tym dokumencie działania. Jeśli opisane sytuacje miały miejsce, dokonaj odpowiednich zmian w tekście statutu twojego SP. z o. o..
2
Zapłać za państwową opłatę za rejestrację zmian w dokumenty założycielskie osób prawnych i zapłacić koszty sądowe za dokonywanie zmian w statucie. Są równe 400 i 800 zł odpowiednio.
3
W urzędzie skarbowym według miejsca rejestracji weź formularz wniosku o państwowej rejestracji osoby prawnej. Formularz formularza można pobrać na stronie internetowej federalnej służby podatkowej Rosji. Wypełnić i podpisać oświadczenie w imieniu wnioskodawcy – kierownika zakładu.
4
Do wniosku należy dołączyć pakiet niezbędnych dokumentów. To jest notarialnie potwierdzona kopia decyzji o wprowadzeniu zmian w учредительную dokumentację, tekst nowego statutu SP. z o. o., z późniejszymi zmianami, dowód uiszczenia opłaty rejestracyjnej. Podpis na oświadczeniu wnioskodawcy oraz zapewnij u notariusza. Do oświadczenia u notariusza konieczna pełny pakiet dokumentów założycielskich, rozkazy o mianowaniu dyrektora i głównego księgowego, informacje o wprowadzanych zmianach i dodatkowe informacje, w zależności od charakteru tych zmian. Mogą to być dane paszportowe nowych uczestników, lista rodzajów działalności ОКВЭД, skorygowany wysokość kapitału zakładowego itp..
5
Złożyć dokumenty w organ rejestrujący – urzędu skarbowego. Można to zrobić osobiście, przekazując je na zajęcia, na kopii której należy zaznaczyć, że dokumenty przyjęte. Możesz też wysłać cały pakiet dokumentów pocztą. Post wylot musi mieć zadeklarowaną wartość i spis załączników.
6
Zgodnie z prawem, w terminie nie później niż 5 dni roboczych od daty otrzymania dokumentów, skarbowy musi złożyć zaświadczenie o dokonaniu wpisu o zmianach w statucie SP. z o. o. i ich rejestracji w rejestrze publicznym.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.