Jak zrobić materac mata

Materac do masażu mata — bardzo przydatna rzecz, która powinna być w każdym domu. Przecież regularnego masażu i ich oddziaływanie na ważne punkty refleksyjne pozytywnie wpływa na rozwój i funkcjonowanie całego organizmu. Jest to szczególnie przydatne, jeśli u ciebie nie ma ani środków, ani czasu, aby regularnie odwiedzać gabinet masażu. Ale nie zawsze jest możliwość zakupu wysokiej jakości materac mata. Na szczęście, można go zrobić samodzielnie, przy czym przy minimalnym nakładzie czasu, przy użyciu dostępnych środków.

Jak zrobić materac mata

Trzeba

  • – podkładki do podstawy maty;
  • – kamienie;
  • – guziki;
  • – korki od butelek z tworzyw sztucznych.

Instrukcja

1
Aby rozpocząć, wybierz podstawę pod dywan. Tkanina powinna być dość gęsta. Na przykład, można wziąć bawełniane i uszyć ją w dwóch warstwach. Do tworzenia ortopedycznego maty nadaje каримат, turystyczna pianka, dywan. Można nawet użyć stare i nikomu nie jest potrzebny koc, który nadal szkoda wyrzucić.
2
Teraz trzeba zrobić powierzchnia maty wyboista. Tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone. Można nakleić na powierzchnię maty okrągłe gładkie kamyki (nawet ozdobne), a także gumowe kulki, przekrojoną na pół. Można nakleić na powierzchnię i nakrętki od plastikowych butelek. Możesz sam wybrać częstotliwość lokalizacji brodawek. Przy okazji, można nakleić nawet stłuczki, wykonane ze zwykłego, słonego ciasta, które należy suszyć w piekarniku przez około 5 – 6 godzin.
3
Bardzo ładnie wyglądają również i gładkie okrągłe guziki, które trzeba przyszyć na powierzchnię maty. Można również połączyć zwykłe wstążki w ciasne węzły i przyszyć je na podstawę maty.
4
Jeśli chcesz, aby twoja mata została pokryta tkaniną i na zewnątrz, to można zrobić kieszenie. Do tego prostrochite tkaniny równolegle, wycofując się około 2-3 cm. W tym przypadku można wyjmować z kieszeni wszystkie treści i prać podstawę.
5
Jeśli już zdecydowaliśmy się zrobić kieszenie, to wewnątrz można umieścić praktycznie wszystko, co masz w domu: groszek, kukurydza, gryka, ryż, kasza manna. Użyj również koraliki w różnych rozmiarach lub duże koraliki. W każdej kieszeni można umieścić różne tekstury rzeczy — tak masaż będzie bardziej skuteczne.
Należy zwrócić uwagę
Pamiętaj, że od czasu do czasu materac mata trzeba prać. Pomyśl o tym jeszcze przed tym, jak zajmijcie się jego tworzeniem. Należy wybierać takie rzeczy, które potem można prać razem z podstawą, lub zrób matę tak, aby bez problemu można wyjąć z niego „farsz”.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.