Jak zrobić dywaniki do samochodu

W zimie obfite stosowanie drogowych środków chemicznych wywiera szkodliwy wpływ na buty, a kierowcy cierpią z powodu uszkodzonych opon i mat wnętrza. W ciągu trzech-czterech miesięcy, kiedy temperatura spada poniżej zera i ulice są przetwarzane odczynnikami, niektórzy kierowcy mają czasu, aby zmienić kilka zestawów dywaników do samochodu. Ale zawsze można znaleźć wyjście i zaoszczędzić poprzez maty własnymi rękami.

Jak zrobić dywaniki do samochodu

Instrukcja

1
Wybierz materiał, z którego będziesz produkować dywaniki do swojego samochodu. Najlepiej użyć dwie warstwy – jedną dla hydroizolacji, drugi dla ochrony dolnej warstwy przed wpływem odczynników. Doskonale nadaje się guma lub plastik dolnej i gęsta tkanina – dla drugiego.
2
Na początek zrób pomiary. Można to zrobić za pomocą ruletki. Po zmierzeniu szerokości i długości miejsca dla maty, wyciąć kawałek papieru i przyłożyć na miejsce, po czym zakreśl nierówności krawędzi miejsca. Ten kawałek papieru można teraz używać jako szablon.
3
Innym sposobem pomiaru jest znacznie łatwiejsze – po prostu zakreśl stary dywanik lub użyć go jako szablonu.
4
Dla dolnej warstwy kup arkusz gumy hydroizolacji w sklepie lub użyj jeszcze nadające samochodowy podkładka.
5
Dla najwyższego zastosuj mocno filc, stary dywanik lub dywan, który już się nie przyda u ciebie w domu (można używać zarówno wełniane jak i syntetyczne dywany).
6
Wcześniej заготовленному wzornika nanieść kontury przyszłego części maty kredą lub starym pasztetem. Delikatnie wyciąć drugie co do wielkości obwodu część przyszłości maty; krawędzie włókienniczych części należy taktować zapałkę lub zapalniczkę, aby припалить które pojawiły się nici. Jest to konieczne do tego, aby nasze maty nie расплетался. Sprawdź, aby obie warstwy maty pokrywają się ze sobą. Jeśli ma nierówności, popraw je za pomocą nożyczek.
7
Dalej obie warstwy maty połączyć między sobą. Najlepiej to zrobić przy pomocy grubych nici. Umieść obie warstwy równo na siebie i zrób kilka otworów na krawędzi obrabianego przedmiotu w odległości około полсантиметра między nimi. Teraz trzeba – za pomocą grubej igły i mocnej nici uszyć części maty między sobą.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.