Jak zrobić, aby laptop pracował zamknięty

Wyłączenie laptopa po zamknięciu pokrywy staje się niewygodne, jeśli należy naładować urządzenie od portu USB. Aby temu zapobiec, należy ustawić odpowiednie parametry pracy komputera.

Jak zrobić, aby laptop pracował zamknięty

Instrukcja

1
Znajdź ikonę ładowania baterii laptopa w prawym dolnym rogu ekranu. Zazwyczaj wygląda jak bateria (jeśli komputer jest podłączony do sieci, to będzie jeszcze zdjęcie wtyczki). W przypadku braku ikony w widocznych zapisie kliknij na strzałkę, która wskazuje w górę. Otworzy się panel z czytelnymi ikonami. Tam będzie widoczna poszukiwany bateria.
2
Kliknij lewym przyciskiem myszy na ikonie. Wyjdzie okno, w którym będzie określony poziom naładowania baterii, a także wybrany plan regulator napięcia laptopa. Nic się nie zmienia, należy zwrócić uwagę na najniższy wiersz – „Dodatkowe ustawienia akumulatora”. Kliknij na nią.
3
Na panelu po lewej stronie otwartego okna wybierz funkcję „skutek zamknięcia pokrywy”. Należy zwrócić uwagę na to, że ustawienia, które można zmienić na tej stronie, są automatycznie stosowane do wszystkich planów zasilania.
4
System oferuje ci wybrać, jak postępować w przypadku pracy laptopa od sieci lub z baterii. Jeśli komputer jest na stałe podłączony do przewodu zasilania, możesz wprowadzić zmiany tylko w polu „Od sieci”. Ale lepiej postawić takie same warunki pracy dla obu przypadków.
5
Aby laptop pracował przy zamkniętej pokrywie, skontaktuj się z trzeciej pozycji na liście – „Po zamknięciu pokrywy”. W obu okienkach ustaw „nic nie rób”. Potwierdź swój wybór przyciskiem „Zapisz zmiany”. Teraz, kiedy pokrywa komputera przenośnego zostanie pominięty, będzie kontynuował swoją pracę w normalnym trybie.
6
Przejdź do zakładki „Zmień ustawienia planu”. Ponieważ przy zamkniętej pokrywie komputer nadal będzie pracować w normalnym trybie, na niego będą obowiązywać ustawienia „opieki w sen”. W takim przypadku nie będzie możliwe, na przykład, ciąg dalszy ładowania żadnych urządzeń z portu USB.
7
Jeśli często pracujesz z sieci, wyłącz tryb uśpienia w tym słupku, we wszystkich trzech okienkach umieszczając „Nigdy”. Teraz przy podłączonym zasilaniu, laptop zawsze będzie działać. Jeśli chcesz stałej pracy komputera i od baterii, to w odpowiednim słupku oraz zaznacz „Nigdy”. Zapisz zmiany.
Należy zwrócić uwagę
Zostawić laptop zawsze w stanie lepiej tylko po podłączeniu go do sieci. Akumulatory nie wytrzymają długotrwałego obciążenia w takim trybie.

logo
Article Categories:
Laptopy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *