Jak rozpędzić laptop Hp

Zasada podkręcania laptopa niewiele różni się od podobnego procesu na komputerze stacjonarnym. Jedyny szkopuł w tym, że rzadko można spotkać KOMPUTER przenośny, BIOS, który obsługuje standardowe ustawienia zwiększenia wydajności.

Jak rozpędzić laptop Hp

Instrukcja

1
Na początek sprawdź dostępność określonych przez twórców opcji podkręcania. Włącz laptopa i przejdź do menu BIOS-u. W przypadku urządzenia firmy HP, najpierw naciśnij klawisz F2, a następnie wybierz odpowiednią pozycję. Przejdź do zakładki Advanced i kliknij menu CPU Settings. Znajdź pole Overclocking Mode.
2
Poznaj dostępne opcje podkręcania. Wybierz żądany wynik (5, 7 lub 10 procent). Zapisz ustawienia i uruchom ponownie komputer mobilny. Pamiętaj o tym, że wzrost wydajności urządzeń spowoduje wzrost zużycia energii.
3
Teraz przystąpić do overclockingu karty graficznej twojego komputera mobilnego. Jeśli w laptopie jest używany zintegrowany видеочип, to wielkiego przyrostu wydajności nie należy się spodziewać. Zainstaluj Riva Tuner i uruchom go.
4
Otwórz menu „ustawienia Systemowe”. Aktywuj korzystanie ze sterowników dla ustawienia aplikacji 3D. Zmień położenie suwaków w polu „Częstotliwość pamięci” i „Częstotliwość rdzenia”. Kliknij przycisk „Zastosuj”.
5
Upewnij się, że karta graficzna działa bez zarzutu. Teraz zaznacz pole wyboru obok opcji „Uruchom ustawienia z Window”. Kliknij przycisk Zapisz i zamknij program Riva Tuner.
6
Przystąpić do zwiększenia wydajności modułów pamięci ram. Aby zmienić ustawienia pamięci RAM podczas pracy w środowisku systemu Windows, użyj programu MemSet. Zainstaluj i uruchom określonej narzędzia.
7
Zmniejsz na jednostkę wartość jednego ze wskaźników opóźnień. Uruchom program Everest i wykonaj test stabilności modułów pamięci. Korzystając z tej pętli, maksymalizacja wydajności kart pamięci.
8
Nie zapomnij o tym, że w laptopach jest to tryb zasilania. Należy wybrać opcję „Maksymalna wydajność”. Upewnij się, że wszystkie urządzenia są potrzebne zasilanie.
9
Otwórz punkty, określające maksymalny i minimalny stan procesora. Wpisz w obu polach wartość 100%.
logo
Kategoria:
Laptopy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.