Jak zorganizować rachunkowość w magazynie

Doskonała organizacja rachunkowości w magazynie pozwala szybko dostarczać produkcja firmy w niezbędne materiały, terminowe kompletowanie gotowych produktów, wysyłamy ją i wiele innych. Do tego, z kolei, musi być zawsze na bieżąco o stanie i ruchu towarów.

Jak zorganizować rachunkowość w magazynie

Instrukcja

1
Można wziąć pod uwagę towar w jednostkach opakowaniach lub w kawałkach. Również dopuszczalne jest партионный rachunkowości (gdy towary są brane pod uwagę w partiach). Więc trzeba wybrać najbardziej dogodny dla ciebie sposób uwzględnienia w magazynie: odmian lub партионный.
2
Nadaj uzupełniający (nomenklatura pokój) każdego rodzaju towaru. To może znacznie ułatwić księgowanie na magazynie przy сортовом metodzie. W takim przypadku towar musi być przechowywane w magazynie na temat nazwisk. Każde nowo nadchodzący produkt będzie dołączać się do towarów tego samego. Przy tym finansowo-osoby odpowiedzialne jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji towarów w naturze (np. w kilogramach, opakowaniach lub w kawałkach).
3
Prowadzenia ewidencji na podstawie następujących dokumentów: materiały eksploatacyjne i приходных znaków napowietrznych. Świętuj przepływ i zużycie towaru w specjalnym rejestrze (w formie papierowej lub w formie elektronicznej).
4
Poznaj specjalne karty ewidencji przy każdym odebraniu nowej partii towaru. Jest to konieczne przy партионном sposobie uwzględnienia w magazynie. Przecież każda nowo otrzymana grupa towarów będą przechowywane oddzielnie od produktów uzyskanych wcześniej. Z kolei, w tej karcie ewidencji należy podać ilość towaru w danej partii i datę jej otrzymania. Taka metoda jest odpowiednia w magazynie ewidencji zbiorczej produktów lub, jeśli pomieszczenie jest przeznaczone tylko dla jednego rodzaju towarów.
5
Kilkakrotnie towar tylko za faktury, w których powinny być podane następujące dane: odbiorca, nazwa (uzupełniający), data dostawy, ilość i cenę towaru. W przypadku wykrycia wadliwych jednostek (partii) produktów należy zachować akt na odpis. Pamiętaj, że każdy ruch towarów musi być potwierdzona udokumentowane.
6
Oddać wszystkie dokumenty magazynowe w księgowości. To właśnie tam będą sprawdzać i stawiać na rachunkowość w pieniądzu i wyrażeniu ilościowym, albo odpisu z ewidencji (jeśli dokument jest materiał eksploatacyjny).
logo
Kategoria:
Zarządzanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.