Jak znaleźć numer seryjny komputera

Zdarzają się sytuacje, gdy użytkownik chce dowiedzieć się numer seryjny komputera. Na przykład, jeśli trzeba wypełnić formularz rejestracyjny, jeden z punktów której jest numer seryjny komputera. Często taka forma jest wypełniana podczas rejestracji zakupionych części na oficjalnej stronie internetowej firmy developerskie.

Jak znaleźć numer seryjny komputera

Trzeba

  • – program AIDA64 Extreme Edition;
  • – narzędzie do TuneUp Utilities.

Instrukcja

1
W laptopach numer seryjny można znaleźć na kilka sposobów. Jeden z nich – to po prostu zobacz dokumentację do urządzenia przenośnego. Często jest określony w karcie gwarancyjnej do laptopa i prawie zawsze – na tylnym panelu komputera mobilnego. Zdarzają się przypadki, gdy numer seryjny można znaleźć pod baterią. Do tego wyjmij baterię i zobacz pokój w komorze.
2
Co do numeru seryjnego komputera stacjonarnego, to on określa ID płyty głównej. Aby dowiedzieć się numer seryjny KOMPUTERA domowego, konieczna program AIDA64 Extreme Edition. Pobrać go z internetu. Program handlowy, ale jest bezpłatny okres użytkowania, który wynosi jeden miesiąc.
3
Zainstaluj aplikację na swój komputer. Uruchom go. Poczekaj chwilę, aż program pobierze informacje o systemie. W prawym oknie głównego menu, kliknij „płyta główna”. W następnym oknie wybierz „płyta”.
4
Otworzy się okno, w którym będzie szczegółowa informacja o twojej płycie głównej. Informacja ta będzie podzielona jest na kilka rozdziałów. Znajdź sekcję o nazwie „Właściwości płyty głównej”. Właściwości płyty głównej jest linia ID. To jest numer seryjny komputera.
5
Również dowiedzieć się numer seryjny można za pomocą zestawu narzędzi TuneUp Utilities. Pobierz program z internetu i zainstalować na swoim komputerze. Uruchom aplikację. Poczekaj na zakończenie skanowania systemu. Proces ten może być nieco długi, ale to odbywa się tylko po pierwszym uruchomieniu programu.
6
W głównym menu programu wybierz „rozwiąż problemy”, a następnie „Pokaż informacje o systemie”. Po tym przejdź do sekcji „urządzenia Systemowe”. W nim znajduje się informacja o numerze seryjnym komputera.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.