Jak zmyć tłuszcz

Z sprzątanie codziennie mają do czynienia każdy z nas. Mało komu to sprawia przyjemność, ale nie ma dokąd pójść. Świeże, tłusta plama bez specjalnych narzędzi usunąć nie można tak po prostu, a jeśli dać punkt застареть, nie będzie można wytrzeć ręce, zanim zniknie.

Tłuszcz można wyprać jak substancjami chemicznymi, jak i organicznymi środkami

Trzeba

  • – Rękawice
  • – Gąbka
  • – Szmata
  • – Ocet
  • – Kwas cytrynowy
  • – Soda oczyszczona
  • – Środek do czyszczenia piekarnika

Instrukcja

1
Najczęściej tłusty brud spotyka się w kuchni. Tak i nic dziwnego, tylko plamy oleju z patelni czym stoją. Podczas gotowania pisz zawsze wydzielają się opary olejowe, które tłustej folią osadzają się na ścianach i szafkach. Ten film nie biorą zwykłych detergentów, w tym przypadku pani będzie musiał uciekać się do ciężkiej artylerii.
2
Oczywiście, można skorzystać z licznych ядреными środkami, w wielkiej obfitości dostępnych w handlu. Na przykład, zwykły spray do czyszczenia piekarników, powstałe na powierzchni szafek, w ciągu 5-10 minut, rozpuszcza brud i tłuszcz nie będzie śladu. Tylko nie zapomnij potem dobrze wietrzyć kuchnię.
3
Ale jeśli rodzina mieszka alergię, chemią angażować się nie warto. Tym bardziej, że jest gruba folia łatwo usunąć i mniej bezpiecznym środkiem, a mianowicie zwykłym proszkiem do pieczenia do pieczenia, który można zastąpić mieszanką sody i kwasu cytrynowego. Obficie posypać miejsce zanieczyszczenia, побрызгайте powierzchni spray i odczekaj chwilę. Pod wpływem odczynników tłuszcz zbiera się w grudki, które trzeba tylko zebrać wilgotną szmatką.
4
Wiele piekarnik na dzień dzisiejszy posiadają wbudowaną funkcją pirolizy. W trakcie tego procesu cały прилипший na ścianki piekarnika tłuszcz spala, i piec ponownie świeci czystością. Czego nie można powiedzieć o kuchence mikrofalowej. Ale i tu można się obejść bez krzepkie chemikaliów. Wlać do miski wody z octem w stosunku 1:1 i włącz mikrofalówki na największą moc minuty na 3. Przejdź do mikrofalówki i spójrz do środka, jeśli tłuszcz nie stał się łagodnym, to uruchom jeszcze jeden трехминутный cykl. Po czym wytrzeć ściany gąbką zwilżoną w stanie nierozcieńczonym octem, odczekaj pół minuty i możecie posprzątać brud wilgotną szmatką. Nie tylko wypierzesz kuchenka mikrofalowa z tłuszczu, ale i продезинфицируете jej.
5
Z naczyń tłuszcz najlepiej jest usuwany zwykłej musztardy w proszku. Wystarczy moczyć tłuste naczynia w ciepłej wodzie z rozwódki musztardą, a ona będzie promieniować czysty. Tak więc nie ma potrzeby pic chemią nieznanego pochodzenia. Pozbyć się tłuszczu można i organicznymi środkami bez żadnej szkody dla siebie i otoczenia.
Porada
Застелите powierzchni szaf papierem, wtedy nie trzeba prać tłuszcz, po prostu zmieniaj okresowo arkusze na nowe

logo
Kategoria:
Kuchnia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.