Jak pobierać zmywarki

Zmywarka przestała być rzadkością w naszej kuchni. Ona efektywne zużycie wody, a co najważniejsze – uwalnia ręce od pracy i pozwala się zrelaksować. Aby naczynia lśniły czystością, należy go poprawnie załadować do zmywarki.

Jak pobierać zmywarki

Instrukcja

1
Przygotuj naczynia

Przed pobraniem do samochodu zebrać większe resztki jedzenia z powierzchni talerzy i garnków, a пригоревшую patelni wstępnie отмочите w wodzie. Maszyna składa się z kilku koszy służących do mycia naczyń o różnych rozmiarach. Pojemność jest jedną z jej najważniejszych cech. Parametr ten jest mierzony w ilości sztućców, które do samochodu można pobrać. Uważa się, że jeden zestaw składa się z głębokiego naczynia (zupa filiżanki), duże płytkie i deser talerze, kubki, talerzyki, szklanki do wody i odpowiednich im łyżek, widelców i noży.

2
Pobierz górny kosz

Umieść na górze talerze i talerzyki w różnych rozmiarach, kubki i szklanki. Nie warto inwestować sztućce i naczynia do siebie – nie będą w stanie w pełni oczyścić się pod strumieniami wody. Dla optymalnego wypełnienia przestrzeni użyj zatrzaski, przewidziane w konstrukcji maszyny. Na przykład, można ustawić na specjalnych uchwytach szklanki. Szczególną uwagę należy zwrócić mycia delikatnych przedmiotów: drinków, kieliszki i szklanki. Umieść je tak, aby nic nie dotyczyły. Jeśli zgromadzili dużo naczyń, użyj samochód kilka razy, w ten sposób zachowacie szkło od pęknięć.

3
Wypełnij dolną koszyka

W dolnej komory złóż ciężkich przedmiotów: garnki i patelnie. W zależności od modelu w zmywarkach są zasobniki do noży, widelców i łyżek różnej wielkości. Aby te przedmioty podczas mycia nie „rozsypały się”, umieść je w specjalne tacki. Można je sortować, ale śledźcie równomiernością napełniania zasobników. Długie metalowe łyżkami, duże widelce do mięsa i łopatki wskazane jest, aby umieścić krzyż w przedniej części kosza.

4
Ustawić temperaturę

Program standardowy obejmuje przetwarzanie mocno zabrudzone zestawy po 50-65 stopni. Jeśli wypełnienie wnęki zwykłego naczynia i cienką szybą, wybrać temperaturę odpowiednią dla delikatnych produktów. Фужерам i рюмкам wystarczy 30-40 stopni, aby kupić czystość, a reszta naczyniu tej temperatury i czasu (30 min) może być mało. Dla brudnych zestawów stołowych i patelni używać program intensywnego mycia. Ten program pozwoli przy 75 stopniach usunąć całą пригоревшую i suszone żywności.

5
Używaj samochód dla małej ilości naczyń

Dla oszczędności czasu używaj zmywarki w czasie o połowie ładowania. Jeśli brudne sztućce zestawy i przyrządy nagromadziły się w małych ilościach, załaduj je do górnego pojemnika. Jeśli w twoim samochodzie jest dostępna końcówka, zaznacz ją zamiast kosza górnego i umyć blachy do pieczenia, ruszt z piekarnika, tacki i inne duże przedmioty. Instalując program „pół pobieranie”, można zapewnić pełny proces obróbki naczyń i oszczędne zużycie wody i energii elektrycznej.

Należy zwrócić uwagę
Nie należy ładować w samochód wyroby z syntetycznych materiałów — pod wpływem wysokiej temperatury łatwo zdeformowane.

Porada
Rozprowadź naczynia w kosze i upewnij się, że nic nie będzie przeszkadzać w ruchu wirnika. Aby nie przygasły sztućce i metalowe ozdoby na pojemniku, należy uważnie przeczytać instrukcję do моющему łatwość.

logo
Article Categories:
Kuchnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *