Jak zmusić dziecko do słuchania

Domagać się posłuszeństwa od dziecka jest trudne, ale nie ma rzeczy niemożliwych. Dla pokonania tej przeszkody należy przede wszystkim zrozumieć powodu złego zachowania.

Jak zmusić dziecko do słuchania

Instrukcja

1
Spróbuj znaleźć przyczynę nieposłuszeństwa dziecka. Poradzić sobie ze złym zachowaniem często bywa bardzo trudne. W większości przypadków nieposłuszeństwa dziecka świadczy o tym, że zachowanie samych rodziców wykracza poza granice. Rodzice muszą koordynować swoje działania w wychowaniu dziecka. Często zdarza się, że, na przykład, ojciec pozwala, aby cokolwiek zrobić swojemu dziecko, a mama zgadzam się z tym i widząc, co robi dziecko, zabrania mu tego robić. Niespójność prowadzi do противоречию. Dziecko gubi się i nie wie, kogo słuchać. To dlatego, że w dalszym ciągu robić to, co chce, nie zwracając uwagi na zakazy. Do tego dopuścić w żadnym wypadku nie wolno.
2
Nie zabraniaj dziecku robić to, co do tego nie robiłem. Zdarza się, że mama mówi, na przykład, że nie wolno wspinać się na półce. Dziecko na ten temat i nawet nie zastanawiałem się nigdy, ale tak, jak na to zwrócił jego uwagę, działa swoisty odruch. Dziecko tak czy inaczej chce spróbować wspiąć się na zakazanej półkę.
3
Z czasem dziecko zaczyna przestać się bać zagrożenia kary. Związane jest to z tym, że rodzice często straszy dziecko. Ale gdy ten провинится, kara w wykonanie nie podano, a pozostaje tylko zagrożenie. Czując swoją bezkarność, dziecko po swojemu ocenia ten gest miłosierdzia” i nadal robić wszystko, co mu się podoba.
4
Naucz się kontrolować swoje emocje. Jeśli już zapowiedzieli, że накажете, trzeba doprowadzić sprawę do końca. Wtedy dziecko będzie miało poczucie odpowiedzialności za swoje czyny. Z czasem dziecko wykryje dla siebie poza granice i będzie cię słuchać.
Należy zwrócić uwagę
Nie warto na siłę zmuszać dziecka coś zrobić, a tym bardziej gróźb. Maluch w ogóle przestanie chodzić na kontakt.
Nie zaleca się cały zabraniać dziecku. Nieposłuszeństwo może być również z powodu tego, że rodzice są zbyt surowe. Poczucie protestu w dzieciństwie bardzo silne.

Porada
Jeśli prosisz dziecko, aby ci pomóc, na przykład, posprzątać w domu, nie warto mówić wymagający i беспрекословным tonem, bo inaczej od razu da się coś zrobić. Jeśli odwołać się do dziecka grzecznie, reakcja będzie inna.

logo
Article Categories:
Popularne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *