Jak uspokoić noworodka

Bardzo często młode matki zaczynają się martwić i wpadać w panikę podczas płaczu nowo narodzone dziecko, nie rozumiejąc jego przyczynę. Trzeba zrozumieć, że to właśnie płacz dziecko wyraża swoją chęć snu i jedzenia, a także chce podzielić się z mamą o swoich nieprzyjemnych wrażeń.

Jak uspokoić noworodka

Trzeba

  • Suche pieluchy, pieluchy, koper woda, ciepła pieluchy, woda, sutki, mleko, kinetoza na rękach, spacer na ulicy, prawidłowe pieluszki, odzież na sezon, ciepłe, wygodne środowisko.

Instrukcja

1
Kiedy dziecko przeciągłym krzykiem i тянущимися uchwytami informuje, że jest głodny, to trzeba go nakarmić, nawet jeśli czas jeszcze nie nadszedł.
2
Dziecko może płakać z powodu mokrej pieluchy lub pełnej pieluchy. Są one podrażniać skórę dziecka i sprawiają dyskomfort. Dziecko zaczyna biadolić, to słabsze, to silniejszy. W tym przypadku, trzeba zmienić pieluchę i, jeśli mu fajne przykryć kołderką.
3
Ważne jest także, aby pilnować, by dziecko było wygodne запеленован, bez zbędnych marszczeń. Jeśli dziecko krzyczy i próbuje przewrócić, to być może znudziło mu leżeć na jednym boku i jego pozycji lepiej zmienić.
4
Bardzo często, dziecko zaczyna płakać z powodu upału. Skóra może stać się czerwone i może powodować pocenie się choroby. Dlatego, w upalne dni nie stoi na dziecko nosić pieluch, lepiej użyć cienkiej pieluchę i czepek.
5
Jeśli dziecko płacze, a przy tym pojawia się czkawka, być może, chce pić lub zimno.
6
Również noworodka może płakać i podczas karmienia. Zaczyna ssać pierś, i natychmiast odrywa się od niej z płaczem – to może być z powodu stanu zapalnego błony śluzowej. Bardzo często dziecko nie może jeść i zaczyna skomleć z hipoteką nosa. W takich przypadkach należy udać się do lekarza.
7
Dziecko może zacząć płakać z powodu bólu w brzuchu, być może podczas jedzenia mu trafił powietrze w smoczek. W tym przypadku, to zaczyna подгибать nogi, żałosny płacz. Dlatego, ważne jest, aby obserwować sam proces karmienia i po tym, jak dziecko покушал, należy pięć minut potrzymać go w pozycji pionowej, aby produkować отрыгивание.
8
Noworodek może płakać z powodu kolki jelitowe. Aby uspokoić dziecko, można dołożyć mu na brzuchu ciepłą pieluchę lub dołączyć go do swojego brzucha. Pomagają również na narzekanie lekki masaż w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara na brzuchu i koper woda.
9
Częstą przyczyną płaczu noworodka jest jego zmęczenie. Dziecko trzeba pokręcić na rękach, lub wyjść na spacer na ulicę.
Porada
Aby zrozumieć, o co płacze dziecko, trzeba dobrze nauczyć się jego zachowanie. No, a właściwą opiekę nad dzieckiem, zdrowe jedzenie i dobry sen, pomogą dziecku czuć się komfortowo, a mama spokojnie.

logo
Kategoria:
Popularne

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.